Dnes si naposledy můžete objednat vstupenky na fotbalové ME

Fotbaloví fanoušci mají už jenom pár hodin na to, aby si rezervovali lístky na fotbalové mistrovství Evropy, které se uskuteční příští rok v Polsku a na Ukrajině. Zájemců je ale tolik, že se bude o vstupenky losovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

UEFA EURO 2012 | Foto: UEFA

Celkem půjde do volného prodeje zhruba milion vstupenek na tři desítky zápasů. Lístky stojí od třiceti do šesti set euro, podle druhu utkání a místa na tribuně.

Je možné si je objednat pouze do dnešní půlnoci. Zájemců, kteří se zaregistrovali na oficiálních stránkách UEFY nebo to zvládnou během dneška, je ale několikanásobně víc, než lístků. Jen během prvních deseti dnů prodeje se přihlásily až dva miliony fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prodeji vstupenek na fotbalové ME na Ukrajině a v Polsku mluvil ve vysílání Radiožurnálu zpravodaj ČRo v Polsku Petr Vavrouška

Proto se bude v polovině dubna o lístky losovat. UEFA slibuje, že všem odpoví emailem. Ti šťastní, kterým počítač vybere lístky, pak dostanou speciální dopis. Část vstupenek ještě zůstane pro fanoušky ze zemí, které se na šampionát kvalifikují.

Šance získat vstupenky na šampionát celkově příliš optimistické nejsou. Ráno ale ve zvláštním programu polského rozhlasu rozebíral možnosti jejich zisku profesor matematiky z Varšavské univerzity a pomocí nejrůznějších algoritmů dospěl ke zjištění, že šance je přibližně 1 ku 10. A to už tak beznadějně nevypadá.

Poláci navíc vymysleli ještě řadu fint, jak své šance zvýšit. Například se domluvila skupina přátel v práci a každý si zaregistroval maximální počet vstupenek. O ty, které jim UEFA případně vylosuje, pak budou losovat ještě mezi sebou.

Igor Maňour, Petr Vavrouška, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme