Do Arménie už fotbalové reprezentace nejezdí pro povinné vítězství

Jestli nevyhrajeme v Arménii, můžu skončit. Fotbalový národ, do značné míry háklivý na postavu současného reprezentačního trenéra, dobře vnímá dosud neslýchané prohlášení Michala Bílka po ostudné kvalifikační porážce 0:3 s Dánskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České fotbalisty požene za vítězstvím nad Dánskem zaplněný Andrův stadion v Olomouci | Zdroj: ČTK

Pokud by měla vyslovená podmínka platit, je Bílkova pozice ve velkém ohrožení. K bídnému rozpoložení českého týmu totiž musíme přičíst kvalitu soupeře, i když jeho jméno strach nebudí. Arménie už ale není tou zemí za Kavkazem, kam se jezdí pro povinné vítězství, které může překazit jen nesnesitelné vedro nebo hrbolatý terén.

Vyprávět by o tom mohli třeba slovenští fotbalisté. Na lekci, kterou dostali od Arménů v minulé kvalifikaci, jen tak nezapomenou. „Je pravda, že jsme s nimi hráli minulou kvalifikaci dva zápasy. U nich jsme prohráli 1:3 a doma jsme zahodili hodně šancí, oni hrozili z protiútoků a dostali jsme čtyři branky,“ kroutí ještě teď nevěřícně hlavou nad dvěma porážkami s celkovým skóre 1:7 útočník Besiktase Istanbul Filip Hološko.

Přehrát

00:00 / 00:00

České reprezentanty v Arménii nečeká jednoduchý zápas

Silou přirovnává Armény například k Rakušanům, tedy k evropskému průměru, kam čím dál více padají také čeští fotbalisté. A Slováci se v Jerevanu i doma v Žilině nechali zaskočit a hráli stylem, který soupeři vyhovoval.

„Fotbalisté Arménie byli hrozně živí a připadalo mi, že byli hrozně rychlí. Všude byli dřív než my. Čekali na naše chyby a pak měli zabijácké protiútoky. Myslím si, že když bude český tým vycházet ze zabezpečené obrany, tak by to na ně mohlo platit. Nesmějí dostat moc místa. Když mají Arméni více prostoru, tak toho umějí využít,“ radí Hološko.

Síla arménských útočníků

Ovšem i sami Češi mají ve svém kolektivu hráče, kteří mohou o síle a dovednostech Arménů svým spoluhráčům vyprávět. Marek Suchý zná ze Spartaku Moskva útočníka Yuru Movsisjana a Tomáš Hübschman z Doněcku nejlepšího současného střelce arménské reprezentace.

„Mchtiryan Henrik, to je nepříjemný hráč, hodně rychlý. Snaží se dělat všechno v rychlosti, až někdy moc velké a nestíhá se s tím balonem poprat. Je to ale určitě hráč, který umí dávat góly. Potvrdil to i v ukrajinské lize, je to nejlepší střelec ročníku. Potvrzuje to i v ‚nároďáku‘ a i v zápase proti Itálii byl velmi nebezpečný. Není to nějaký technik, ale má to v rychlosti. Snaží se jít přímočaře do zakončení,“ napovídá Tomáš Hübschman trenéru Bílkovi, koho především bude nutné uhlídat, aby v úterý od pěti hodin odpoledne českého času neseděl na lavičce národního týmu naposledy.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme