Do čela FIFA chce kromě Blattera i jordánský princ či Luis Figo

Zájemci o post prezidenta FIFA mají dnes poslední šanci podat přihlášku. Kromě současného šéfa Mezinárodní fotbalové federace Seppa Blattera už oznámili záměr kandidovat další čtyři zájemci o pozici v čele fotbalového hnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident FIFA Sepp Blatter | Zdroj: Reuters

Největším soupeřem pro švýcarského funkcionáře, který vládne světovému fotbalu už skoro 17 let, bude jordánský princ Ali bin Husajn.

Současný viceprezident organizace prosazoval zveřejnění kompletní zprávy o korupci při výběru pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022, a i proto má podporu řady evropských zemí.

Kromě něj se chtějí o křeslo prezidenta ucházet také bývalý zástupce generálního sekretáře FIFA Jérome Champagne, předseda nizozemského svazu Michael van Praag a někdejší fotbalové hvězdá hvězda Luis Figo. Další kandidát David Ginola svůj pokus stát se prezidentem FIFA vzdal.

O vítězi volby prezidenta FIFA bude jasno 29. května na kongresu ve švýcarském Curychu.

Kandidáti na prezidenta FIFA. Nahoře Sepp Blatter, Luis Figo a Michael van Praag, dole Jerome Champagne, David Ginola a Ali bin Husajn | Foto: Reuters

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme