Do čtvrtfinále Ligy mistrů vykročily lépe Bayern a Lyon

Fotbalisté Baeyrnu Mnichov zvítězili v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů nad Manchesterem United 2:1, přestože od úvodních minut prohrávali. V duelu dvou francouzských týmů byl úspěšnější Lyon, který přehrál Bordeaux s Jaroslavem Plašilem 3:1.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Bayern Mnichov - Manchester United 2:1 (0:1)

Hosté do utkání vstoupili razantně a už ve druhé minutě šli do vedení. Trestný kop nadzvedl hlavou Van Bommel a míč se snesl přímo před nekrytého kanonýra Rooneyho, který se sám před brankou snad ani nemohl mýlit. Zaznamenal tak už svou pátou trefu v tomto ročníku.

Bayern bez dvou klíčových záložníků Schweinsteigera a Robbena přesto dokázal převzít iniciativu a držel míč na svých kopačkách. Blíž gólu ale byli opět hosté, když ve 22. minutě Nani trefil břevno.

Po přestávce opět tlačili domácí, Manchester ale bránil pozorně. Až 56. minutě předvedl Altintop hezkou individuální akci, kdy se uvolnil dvěma zasekávačkami. Střílel ale přímo na brankáře Van der Saara. Bayern se dočkal třináct minut před koncem, kdy Neville zbytečně zahrál rukou a z trestného kopu z dvaceti metrů se s pomocí teče Rooneyho trefil Ribéry.

Sedm minut před koncem mohli jít opět do vedení hosté, když Vidič hlavičkou trefil břevno. Vítěznou branku ale nakonec dali domácí. Po Gómezově akci se míč odrazil k Oličovi a ten byl přesný.

Branka: 77. Ribéry, 90.+2 Olič - 2. Rooney. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

Olympique Lyon - Bordeaux 3:1 (2:1)

Také v Lonu viděli diváci rychlý úvodní gól, když se v desáté minutě dostal ve vápně se k odraženému míči Lisandro. Vedoucího celek francouzské ligy Bordeaux ale odpověděl rychle. Už za čtyři minuty si na Gourcuffův centr naskočil Šamach a svou čtvrtou trefou v soutěži vyrovnal. Útočný fotbal pak pokračoval, hlavičkou se ukázal i Jaroslav Plašil. Ještě do poločasu ale získali domácí vedení zpět. Po chybě Trémoulinase se dostal ke střele Bastos a přesnou ranou nedal Carrassovi šanci.

Lyon se ve druhém poločase hlavně bránil, ale nakonec se dočkal gólové pojistky. V 76. minutě Cissokhova střela zasáhla padajícího Chalmého do ruky a rozhodčí nařídil penaltu, ze které se Lisandro nemýlil. V odvetě ale Lyonu bude chybět jak argentinský střelec, tak i Govou, protože oba dostali druhou žlutou kartu.

Branky: 10. a 77. z pen. Lisandro, 32. Bastos - 14. Šamach. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 40.500.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít