Do finále Poháru České pošty postupuje Mladá Boleslav a Jablonec

Fotbalová Sparta nezažívá povedené období. Po sobotní prohře v Liberci, která Pražanům vzdálila ligový titul na míle daleko, nedokázali její fotbalisté postoupit do finále Poháru České pošty. Rozhodlo o tom odvetné utkání, v němž sparťané podlehli Mladé Boleslavi 1:2. První utkání na hřišti Středočechů skončilo 1:1. Druhým postupujícím je Jablonec, který porazil Liberec 2:0.

Odvetné semifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Obránce Sparty Jiří Jarošík (vlevo) a záložník Boleslavi Jan Štohanzl | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty na finále nedosáhli i přesto, že měli k postupu nakročeno hned od samého začátku utkání. Domácí se gólově prosadili již ve 2. minutě, kdy se po Váchově rohu trefil Jiří Jarošík. Ten levačkou se štěstím překonal brankáře Millera.

Hosté byli blízko vyrovnání v 11. minutě, ovšem nehlídaný Chramosta mířil po centru Mareše vedle. Domácí fanoušci se podruhé radovali v 19. minutě, Krejčího gól však nebyl uznán pro faul na obránce Johanu. Mladoboleslavští se prezentovali především rychlými útoky, žádným z nich ale nedokázali do konce první půle branku Sparty zásadně ohrozit.

Jeden ze zásadních momentů se odehrál pouhé dvě minuty po přestávce. Sparťan Kweuke totiž surově fauloval Dosoudila a vysloužil si červenou kartu. Početní převahu dokázala Mladá Boleslav poměrně rychle využít. Stalo se tak v 59. minutě, kdy centr Bořila propadl až do sítě branky Marka Čecha.

Radost hostů ale hned o dvě minuty později utlumila druhá červená karta v utkání. Tu dostal boleslavský kapitán Johana poté, co nedovoleně zastavil unikajícího Kadlece.

Rozhodující chvíle přišla v 69. minutě po obrovské chybě brankáře Čecha. Ten rozehrál míč přesně na kopačky Jana Chramosty, pro kterého již nebyl problém sparťanského gólmana překonat.

Domácí už se na otočení výsledku nezmohli, a tak slaví postup do finále Mladá Boleslav.

Druhým finalistou je Jablonec

Druhé semifinále ovládli fotbalisté Jablonce, kteří na domácím stadionu porazili Liberec 2:0. Jablonečtí si z prvního utkání odnesli porážku 3:4, a tak se hned od začátku klání snažili změnit pro ně nepříznivé skóre. Trenérskou premiéru zažili na domácí střídačce Roman Skuhravý a Pavel Drsek. Ti nahradili odvolaného Václava Kotala a hned pro první utkání přichystali několik změn v sestavě.

První poločas góly nepřinesl, nabídnul však dva sporné momenty, během nichž jablonečtí obránci dvakrát zahráli rukou v pokutovém území. Rozhodčí Paták ale ani v jednom případě nedovolený přestupek neodpískal.

Rozuzlení odvetného utkání přišlo v poločase druhém. V tom se nejprve v 52. minutě prosadil jablonecký Michal Hubník, jenž po přesném centru Čížka zamířil přesně do horního rohu.

Za dalších jedenáct minut zvýšili domácí na 2:0. Konkrétně to byl střídající Karel Piták. Ten dal výsledku konečnou podobu, díky které mohou Jablonečtí slavit postup do finále Poháru České pošty.

Odvetná semifinálová utkání fotbalového Poháru České pošty:

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:2 (1:0)

Branky: 2. Jarošík - 59. Bořil, 70. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Tacina. ŽK: Jarošík, Vácha, Hušbauer, Bednář, Kadlec - Bořil, Nešpor. ČK: 47. Kweuke - 61. Johana. První zápas: 1:1, postoupila M. Boleslav. Diváci: 1825.

Sparta: Čech - Vidlička (73. Bednář), Švejdík, Jarošík, Pamič (80. Lafata) - Vácha, Hušbauer - Kadeřábek, Krejčí - Kadlec - Kweuke. Trenér: Lavička.

M. Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil (49. Ševinský), Bořil - Jarolím, Ščuk - Štohanzl, Magera (7. Chramosta), Mareš (82. Ondřejka) - Nešpor. Trenér: Minář.

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 52. Hubník, 63. Piták. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Moláček. ŽK: Loučka, Piták, Kopic - Kušnír, Delarge, Štajner, Frýdek, Kováč. Diváci: 5470. První zápas: 3:4, postoupil Jablonec.

Jablonec: Špit - Kubista, Rossi, Beneš, Novák - Eliáš, Loučka - Čížek (58. Kopic), Vaněk, Jablonský (61. Piták) - Hubník (79. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič (88. Sackey), Frýdek - Šural, Pavelka, Rybalka, Delarge (87. Komenda) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít