Do semifinále Evropské ligy postoupily Fiorentina, Neapol, Sevilla a Dněpr

Do semifinále Evropské ligy postoupili fotbalisté Neapole, kteří ve druhém utkání remizovali s Wolfsburgem. Mezi čtyři nejlepší se dostaly i Fiorentina po vítězství nad Dynamem Kyjev, Sevilla po výhře nad Petrohradem a Dněpr, který vyřadil Bruggy.

Fotbalisté Neapole se radují z postupu do semifinále Evropské ligy

Fotbalisté Neapole se radují z postupu do semifinále Evropské ligy | Zdroj: Reuters

Neapol měla v odvetě jednoduchou úlohu. Z prvního utkání si přivezla třígólový náskok a v domácí odvetě si mohla dovolit i prohrát.

To ale hráči italského týmu nechtěli nepřipustit a ve druhém poločase se góly Callejona a Mertense dostali do dvougólového vedení. Hosté už pak stačili dvěma slepenými brankami vyrovnat.

Fiorentina remizovala v prvním utkání na hřišti Dynama Kyjev 1:1, ale na domácím hřišti šla jasně za postupem. V prvním poločase přestřílela svého soupeře v poměru 13:5 a v dvě minuty před ochodem do šaten se dostala do vedení brankou Gomeze. Definitivní podobu výsledku dal v nastaveném čase Vargas.

Po přestávce pokračovali domácí v tlaku a Dynamo, které hrálo od 40. minuty bez vyloučeného Lense, se sice drželo v kontaktu, ale k ohrožení branky se prakticky nedostalo.

Dramatická podívaná se hrála v Petrohradu, kde se představila Sevilla. Španělé si přivezli vítězství 2:1 z úvodního duelu a už v 6. minutě je dostal do vedení z pokutového kopu Bacca.

Domácí se nevzdali a po změně stran dvakrát potrestali obrovské chyby brankáře Beta, který v obou případech neudržel lehký centr a Rondon s Hulkem lehce skórovali. Tím vyrovnali na ztrátu z prvního duelu.

Gomez střílí postupový gól Fiorentiny v utkání s Dynamem Kyjev | Foto: Reuters

Nakonec ale utkání do prodloužení nedošlo. Obhájce trofeje vysvobodil pět minut před koncem krásnou střelou ke vzdálenější tyči Gameiro.

Dlouho nebylo jasno ani v Kyjevě, kde přivítal Dněpr Dněpropetrovsk fotbalisty belgických Brugg. Ukrajinci si přivezli z úvodního duelu nadějnou bezgólovou remízu a dlouho se čekalo na branku i v odvetě.

Postupový gól nakonec vstřelil až osm minut před závěrečným hvizdem Skachov. Tím zúročil převahu domácích, kteří soupeři nedovolili ani jednu přímou střelu na branku a sami prověřili brankáře Ryana osmi střeleckými pokusy.

Čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy - odvetné zápasy:

Zenit Petrohrad - Sevilla 2:2 (0:1)
Branky: 48. Rondón, 72. Hulk - 6. Bacca z pen., 85. Gameiro. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas 1:2, postoupila Sevilla.
Dněpropetrovsk - Club Bruggy 1:0 (0:0)
Branka: 82. Šachov. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas 0:0, postoupil Dněpropetrovsk.
Fiorentina - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)
Branky: 43. Gomez, 90.+4 Vargas. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 40. Lens (Dynamo). První zápas 1:1, postoupila Fiorentina.
Neapol - Wolfsburg 2:2 (0:0)
Branky: 50. Callejón, 65. Mertens - 71. Klose, 73. Perišič. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas 4:1, postoupila Neapol.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít