Dobrovická fotbalová ‚síň slávy‘ by se ráda rozrostla o Tomáše Řepku

Bývalý kapitán fotbalové reprezentace Jiří Němec a někdejší opora Sparty Petr Vrabec, to jsou nejslavnější osobnosti historie dobrovického klubu. Přibýt k nim zanedlouho může další slavné jméno - Tomáš Řepka. Ten sice stále bojuje za platnost své smlouvy v Českých Budějovicích, ale středočeský divizní celek už na jeho angažmá díky tamnímu cukrovaru sehnal peníze a na známého bouřliváka si pořád dělá zálusk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prozatím největší hvězdou Dobrovice je bývalý hráč Sparty či Slavie Martin Zbončák (druhý zleva) | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Před dobrovickým stadionkem parkuje před jedním z posledních tréninků před startem jarní části sezony zhruba 10 až 15 aut. Vzhledem k blízkosti Mladé Boleslavi jsou to hlavně škodovky. Sporťák Tomáše Řepky mezi nimi sice není, to ale neznamená, že by se zdejší funkcionáři jeho angažmá vzdávali.

„Určitě ne. Domluva je taková, že v momentě, kdy se ten spor ukončí, zavoláme si a řekneme si. Pokud by to bylo v půlce sezony, vyhodnotili bychom situaci. Mohli bychom to udělat v půlce nebo od léta, možná taky od té myšlenky upustíme úplně. Ale já se jí vzdát nechci,“ vrtí hlavou sportovní manažer David Čáslava.

Přehrát

00:00 / 00:00

V divizní Dobrovici sehnali peníze na Tomáše Řepku, jeho příchod ale jistý není

Běžného sportovního fanouška asi napadne, proč divizní tým stojí zrovna o takovou osobnost, jako je Tomáš Řepka.

„Jeden aspekt je určitě ten sportovní, protože Tomáš by nám svými fotbalovými schopnostmi a zkušenostmi jednoznačně prospěl. Druhá věc je ta divácká, Tomáš na sebe přitahuje pozornost, myslím, že na fotbal by přišlo daleko víc lidí než teď,“ říká Čáslava, který už do třítisícového městečka přivedl tři bývalé ligové fotbalisty - Martina Zbončáka, Jiřího Gábu a Tomáše Cigánka. Ale zkrotit Tomáše Řepku, to by asi pro trenéra Jiřího Marušku bylo náročnější sousto.

„Myslím, že v tom by problém nebyl, je to o komunikaci s Tomášem, vtáhnout ho do klubu tak, aby on cítil nějakou zodpovědnost vůči nám, nejenom my vůči němu.“

Pro hráče čest, fanoušci mají různé názory

Jeden ze střeleckých pokusů končí na tréninku vysoko nad, což spouští smích a obvyklé špičkování. Naopak když se během tréninku někomu něco povede, ostatní to dokáží ocenit. Nemohl by příchod Tomáše Řepky tuhle dobrou atmosféru rozhodit?

„Myslím, že ne, protože jsou tu zkušení frajeři jako Martin Zbončák, který říkal, že ho moc dobře zná a že kdyby tu s námi byl, bylo by to v naprostém pořádku. Koukali jsme na to spíš tak, jak by nám pomohl na hřišti – a tam by nám určitě pomohl. Pro mě by to byla čest si s takovým frajerem zahrát,“ vyznává se Jan Vladyka, kapitán devátého týmu divize C, který by rád v příští sezoně zaútočil na postup do třetí ligy.

A hlas lidu? Ten znějící z jedné dobrovické hospůdky není úplně jednoznačný.

„Pro divizi by to byl možná přínos,“ přemítá jeden z místních.

„Jde o to, že někteří diváci k němu mají averzi. Jde o to, jak ho budou hecovat a co on vydrží,“ myslí si další.

Ale v první řadě jde o to, jestli vůbec Tomáš Řepka do středočeského klubu přijde.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme