Ďolíček nedáme! Fanoušci Bohemians demonstrovali před pražským magistrátem

Zhruba dvě stovky fanoušků fotbalového klubu Bohemians 1905 dnes ráno demonstrovaly před pražským magistrátem. Lidé v zelenobílém oblečení a s transparenty přišli dát najevo, že si přejí, aby klub dál hrál na svém dosavadním stadionu ve vršovickém Ďolíčku. Tomu mohou pražští zastupitelé pomoci, když schválí odkoupení stadionu. Jednat o tom budou dnes odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace fanoušků Bohemians 1905 před pražským magistrátem | Foto: Jan Charvát

„Ďolíček nedáme,“ skandoval ráno zelenobílý dav před pražským magistrátem.

Na stadion, na kterém vršovický klub hraje, chodí už několikátá generace fanoušků. A chtějí, aby to tak bylo i dál. „Pro nás Bohemka je Ďolíček,“ svěřil se jeden z těch, kteří dorazili před magistrát.

Jenže sportovní stánek Klokanům nepatří a hrozí, že majitel neprodlouží klubu nájem. Bez toho by Bohemians mohli přijít o profesionální licenci.

Fanoušci se dnes zhruba po hodině rozešli – i kvůli dešti, který se spustil – odpoledne se však chtějí před magistrát vrátit.

V tu dobu by měli pražští zastupitelé řešit, zda město stadion odkoupí. Vlastník, firma Bohemians Real, chce 134 milionů, odhad ceny, který si nechalo udělat město, je o 13 milionů nižší.

Ďolíček - stadion fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 | Foto: Český rozhlas

ČRo, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme