Domácí výhra by mohla fanoušky probrat, věří zahraniční novináři

Zápasem proti Dánsku zahájí česká reprezentace do 21 let nejen evropský šampionát, ale zároveň největší fotbalový turnaj, jaký se kdy v tuzemsku konal. To si uvědomují i fanoušci a experti z celého světa, kteří dávají šampionátu velký význam. Některým z nich ale naopak přijde, že v Česku turnaj téměř nikoho nezajímá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soupeřem Slavie jsou v Edenu fotbalisté Hradce Králové (ilustrační foto)

Soupeřem Slavie jsou v Edenu fotbalisté Hradce Králové (ilustrační foto) | Foto: Kateřina Krobová

„Jestli chcete jet na Copa América a mluvit s Neymarem nebo Messim, tak jste pravděpodobně skončili. Nikdo nebude mít možnost s nimi mluvit třeba 15 minut. Navíc tady hrají týmy, které stejně za rok v Jižní Americe uvidíme, ty nejlepší tam pojedou na OH do Ria. Potřebuju vědět jejich příběh, se kterým do Brazílie přijedou,“ vysvětluje Martin Mazur.

Argentinský novinář měl možnost jet na právě hrané Copa América, sledovat hráče jako Neymara či Lionela Messiho, nebo cestu Uruguaye za obhajobou titulu, ale ze svého osobního pohledu usoudil, že bude zajímavější se vydat přes půl světa na mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se zahraničními fotbalovými experty mluvil těsně před startem ME do 21 let reportér ČRo Martin Charvát

Zaskočilo ho, že ani den před šampionátem neviděl v Praze zájem o mistrovství, přestože jsou prý stadiony téměř vyprodány. Má pro to ale určité vysvětlení.

„Brazílie je nejfotbalovější zemí světa, ale když jste přijeli týden před mistrovstvím do Ria, nikde žádná skvělá atmosféra nebyla. Jen protesty a dopravní zácpy. Jak ale šampionát začal, vše se změnilo. Takže já bych českým fanouškům nezazlíval, že ještě nejsou v ulicích,“ podotýká Argentinec.

„Co jsem zatím viděl, tak je tu dost ticho. Ale dokážu si představit, že když český tým vyhraje, tak se všechna česká láska k fotbalu probere,“ doplňuje anglický kolega Keir Rednedge.

Ten objíždí velké fotbalové turnaje od mistrovství světa 1966 a na tomto šampionátu vede skupinu vybraných talentovaných mladých žurnalistů pod záštitou Mezinárodní asociace sportovních novinářů.

Kalase s Kadlecem připravila o zahajovací zápas Eura téměř tři roky stará červená

Číst článek

A stejně jako u nich čeká i u hráčů, že mistrovství jednadvacetiletých je možností pro ty, kteří by měli být vidět i příštích letech.

„Očekávám velmi dobrý turnaj, který ukáže hráče, kteří budou za pár let hvězdami a za tři, nebo sedm let je uvidíme zářit na mistrovství světa. Všechny týmy přivezly na šampionát nesmírně kvalitní fotbalisty,“ dodává Rednedge, který je zvědavý hlavně na svého krajana Harryho Kanea.

Martin Charvát, Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme