Domenech může skončit ve funkci trenéra francouzského fotbalového týmu

Ve fotbalovém týmu Francie se schyluje k převratu, jehož obětí by mohl být reprezentační trenér Raymond Domenech. Po remíze národního mužstva s Rumunskem kritizoval svého trenéra i kapitán týmu Thierry Henry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal | Foto: Jiří Hošek

Raymond Domenech vydržel u národního týmu i přes velký neúspěch na posledním evropském šampionátu. Kritizován je neustále, ale vedení fotbalového svazu mu dalo další šanci s tím, že dovede tým do konce kvalifikace a v případě postupu bude trenérem i na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Ke kritice novinářů se však po remíze s Rumunskem 1:1 v Paříži poprvé přidali i hráči. Po rozboru zápasu vstal kapitán Thierry Henry a jménem hráčů označil tréninky za nudné a styl hry za chaotický

Henry otevřeně volal Domenecha k zodpovědnosti za to, že ani po letech jeho vedení nemají hráči jasno v tom, co mají hrát a mužstvo postrádá čitelný herní styl.

V tisku se začíná spekulovat o tom, že pokud by Francie neuspěla ve středu v Srbsku, vedla by tým do baráže dvojice Houllier-Bogossian.

Domenech je ve funkci trenéra francouzské reprezentace od roku 2004. Na světovém šampionátu v roce 2006 dovedl Francii do finále. Od té doby se ale týmu pod jeho vedením přestalo dařit.

Jan Šmíd, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme