Domenech může skončit ve funkci trenéra francouzského fotbalového týmu

Ve fotbalovém týmu Francie se schyluje k převratu, jehož obětí by mohl být reprezentační trenér Raymond Domenech. Po remíze národního mužstva s Rumunskem kritizoval svého trenéra i kapitán týmu Thierry Henry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal | Foto: Jiří Hošek

Raymond Domenech vydržel u národního týmu i přes velký neúspěch na posledním evropském šampionátu. Kritizován je neustále, ale vedení fotbalového svazu mu dalo další šanci s tím, že dovede tým do konce kvalifikace a v případě postupu bude trenérem i na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Ke kritice novinářů se však po remíze s Rumunskem 1:1 v Paříži poprvé přidali i hráči. Po rozboru zápasu vstal kapitán Thierry Henry a jménem hráčů označil tréninky za nudné a styl hry za chaotický

Henry otevřeně volal Domenecha k zodpovědnosti za to, že ani po letech jeho vedení nemají hráči jasno v tom, co mají hrát a mužstvo postrádá čitelný herní styl.

V tisku se začíná spekulovat o tom, že pokud by Francie neuspěla ve středu v Srbsku, vedla by tým do baráže dvojice Houllier-Bogossian.

Domenech je ve funkci trenéra francouzské reprezentace od roku 2004. Na světovém šampionátu v roce 2006 dovedl Francii do finále. Od té doby se ale týmu pod jeho vedením přestalo dařit.

Jan Šmíd, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme