Dortmund zdolal Schalke a kráčí za obhajobou titulu v Bundeslize

Fotbalisté Borussie Dortmund vyhráli v 31. kole derby na Schalke 2:1 a tři kola před koncem Bundesligy jsou blízko k obhajobě mistrovského titulu. K vítězství Norimberku 2:0 nad posledním Kaiserslauternem přispěl svou sedmou brankou v sezoně Tomáš Pekhart.

Fotbalisté Dortmundu udělali v Gelsenkirchenu další významný krok za obhajobou ligového titulu a mohli se o radost podělit s věrnými fanoušky | Zdroj: Reuters

Dortmund ve středečním šlágru zdolal hlavního konkurenta Bayern Mnichov 1:0 a dnes pětadvacátým ligovým zápasem bez porážky stanovil nový bundesligový rekord a tabulku vede o 8 bodů, protože bavorský velkoklub jen remizoval 0:0 s Mohučí.

V Gelsenkirchenu s úhlavním rivalem Schalke však nezačali svěřenci kouče Kloppa dobře a od deváté minuty prohrávali po zásahu domácího útočníka Jeffersona Farfána. Už za šest minut ale dokázal vyrovnat Lukasz Piszczek a v 63. minutě dokonal obrat kapitán Borussie Sebastian Kehl.

Povedenou premiéru za Augsburg zažil český záložník Jan Morávek, který při svém návratu po dlouhodobém svalovém zranění pomohl nováčkovi soutěže v poslední půlhodině k cenné výhře 2:1 ve Wolfsburgu. V záloze "Vlků" odehrál 87 minut Jan Polák, jeho spoluhráč Petr Jiráček šel ze hřiště po prvním poločase.

Hamburk s brankářem Jaroslavem Drobným a záložníkem Davidem Jarolímem doma vyhrál 1:0 nad Hannoverem a získal důležité body v boji o záchranu. Utkání rozhodl ve 12. minutě Jihokorejec Son Hung-min.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Hamburk - Hannover 1:0 (12. Son Hung-min), Kaiserslautern - Norimberk 0:2 (43. Didavi, 73. Pekhart), Leverkusen - Hertha Berlín 3:3 (51. a 84. Kiessling, 44. Schürrle, - 71. a 77. Torun, 63. Lasogga), Schalke - Dortmund 1:2 (9. Farfán - 17. Piszczek, 63. Kehl), Wolfsburg - Augsburg 1:2 (27. Helmes - 13. Oehrl, 88. Langkamp)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít