Doufám, že jsme načali sérii, která bude pokračovat, říká po Maltě útočník Pekhart

Po dlouhých 412 minutách se uzavřelo čekání české fotbalové reprezentace na vstřelený gól. Svěřenci trenéra Michala Bílka zatížili večer v kvalifikačním duelu mistrovství světa konto Malty hned třemi brankami. Spokojenost tak byla po utkání na českých hráčích jasně zřetelná. Nejvíce asi při pohledu do tváře útočníka Tomáše Pekharta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konečně! Tomáš Pekhart se raduje ze svého prvního gólu v seniorské reprezentaci | Zdroj: ČTK

Tomáši, gratulace k premiérovému gólu v seniorské reprezentaci. Asi se vám hodně ulevilo…

Ulevilo, protože to čekání bylo dlouhé. Takže jsem rád, že to tam konečně spadlo, v důležitém zápase a vlastně rozhodující gól.

Říkáte, že čekání bylo dlouhé. Konkrétně to bylo 17 zápasů a vy jste si kvůli tomu musel vytrpět z celé řady míst tvrdou kritiku. Jak jste se s tím vyrovnával? Protože to asi nešlo úplně nevnímat.

Přiznám se, že noviny nečtu, snažím se to nesledovat. Ale samozřejmě sám pro sebe vím, že se mi tady nějaký čas nepodařilo dát gól. Ale těch zápasů, co jsem tady hrál od začátku bylo pár. Když tady byl Bary (pozn. Milan Baroš), tak jsem naskakoval na poslední minuty. A i to se samozřejmě počítá jako start.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po kvalifikačním utkání s Maltou mluvil s útočníkem Tomášem Pekhartem Michal Jurman

Zpětně, neříkáte si, že jste si na sebe v reprezentaci do 21 let upletl velký bič? Protože vy jste patřil i v celé Evropě k nejlepším střelcům v této mládežnické kategorii.

Když jsem odešel z ‘21‘, tak jsem se dozvěděl, že mám ještě s nějakým Řekem světový rekord v nastřílených gólech za ‘21‘. Samozřejmě je to příjemné. Ale na druhou stranu, když přijdete do ‘áčka‘, tak to očekávání prostě je. V klubu se mi dařilo, góly jsem dával a bylo jen otázkou času, kdy to zlomím tady.

K té premiérové trefě proti Maltě. Co stálo u jejího zrodu? Pomohlo vám třeba i to, že jste nebyl na hrotu sám a pomáhal vám Jan Rezek?

Myslím, že bylo vidět, že to bylo lepší. Můžeme hrát spolu, vyhovět si tam. Jeden může zůstat úplně na hrotu, druhý pracovat pod ním a dostat se víc do hry. Takže myslím, že to bylo tentokrát o poznání lepší.

Gólově se tým probral, skóroval po 412 minutách. Přesto, jak hodnotit výkon, byl ideální? Alespoň v prvním poločase asi úplně ne…

Drželi jsme míč, ale nedostávali jsme se do gólových příležitostí, jak jsme chtěli. Dali jsme sice ve 34. minutě gól, ale na konci poločasu jsme inkasovali, takže úplně ideální to nebylo. Ale jinak to, co jsme si řekli, se nám až na gólové příležitosti dařilo. Ale druhý poločas byl o poznání lepší.

Nakonec jste dali Maltě víc gólů než třeba Itálie. Znamená to, že se blýská, co se týká ofenzivy českého týmu, na lepší časy? Třeba před úterním veledůležitým zápasem s Bulharskem.

Bude to zase jiný zápas, Bulhaři hrají trošku jinak než Malta. Ale hráli jsme na dva útočníky a oba jsme dali gól, tak doufám, že jsme načali nějakou sérii, která bude pokračovat.

Znamená to, že sebevědomí bude určitě větší, co se týká toho nadcházejícího zápasu? Alespoň ve vašem podání.

Samozřejmě každý gól a každý odehraný zápas přidá na sebevědomí. Po Finsku to nebylo úplně ideální, dnes jsme to chtěli odčinit a ukázat sobě i divákům, že fotbal hrát umíme.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme