Dovalil u jednadvacítky končí, jeho nástupcem má být Lavička

Česká fotbalová reprezentace do 21 let skončila na domácím ME už v základní skupině a nepostoupila ani na olympijské hry do Ria. Fotbalová asociace se po konci působení na šampionátu rozhodla po 7 letech neprodloužit smlouvu s trenérem Jakubem Dovalilem. Jeho nástupcem by se měl stát Vítězslav Lavička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Dovalil končí na postu trenéra reprezentace do 21 let | Zdroj: Reuters

„Chceme trenérovi Dovalilovi poděkovat za práci, kterou u jednadvacítky za dlouhé roky odvedl. ME sice pro náš tým neskončilo vysněným postupem do semifinále, ale hráči i celý realizační tým se zasloužili o velmi dobrou prezentaci českého fotbalu v zahraničí,“ řekl šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Šéf českého fotbalu zároveň nevyloučil, že se zkušeným mládežnickým trenérem bude spolupracovat i v budoucnu.

Sám trenér rozhodnutí respektuje: „Rozhodně necítím zášť či zlobu. Děkuju vedení asociace za podporu, kterou mi dlouho poskytovala, a svému nástupci u jednadvacítky přeju jen to nejlepší. U reprezentací jsem toho zažil spoustu a bylo mi ctí být u řady společně vybojovaných úspěchů.“

Pro FAČR pracoval Jakub Dovalil od roku 2002 a vedl všechny mládežnické výběry. V listopadu 2008 převzal jednadvacítku a odtrénoval v ní 58 zápasů s bilancí 32 výher, 13 remíz a 13 porážek.

Poslední akcí na lavičce bylo domácí ME, ve kterém „lvíčata“ ztratila slibně rozehraný zápas s Dánskem, přehrála Srbsko a remizovala s Německem. Ve skupině skončil český tým třetí a nepostoupil do semifinále.

Výkonný výbor FAČR sice trenéra neurčil, ale pověřil Peltu, aby zahájil jendání s vybraným kandidátem. Tím je dvaapadesátiletý Lavička, který naposledy působil v pražské Spartě.

Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme