Drama v Boleslavi: Sionko vystřelil Spartě výhru v nastavení

Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole Gambrinus ligy gólem ze samého závěru zápasu domácí Mladou Boleslav 2:1. Jablonec přehrál na vlastním stadionu Kladno 1:0. Jediný gól utkání vstřelil Marek Jarolím. Plzeň získala tři body za vítězství nad Bohemians 1905 3:0. České Budějovice pak remizovaly s Libercem 1:1 a Olomouc nedala šanci Příbrami.

Libor Sionko

Libor Sionko | Zdroj: ČTK

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:2 (1:0)

Hostující Sparta vstoupila do utkání s Mladou Boleslaví velmi aktivně, byli to však domácí, kteří otevřeli skóre duelu. Ve 27. minutě dostal Marek Kulič ideální přihrávku za obranu, obešel dva protihráče, zkušeně si položil brankáře Blažka a přesně zakončil k tyči.

00:00 / 00:00

Fotbal kolečko 19.k Sž.mp3

Spartě se podařilo vyrovnat až v 86. minutě, kdy se prosadil Kušnír. V 92. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Liboru Sionkovi, který povedenou ranou vystřelil Pražanům tři body.

Branky: 27. Kulič - 86. Kušnír, 90+2. Sionko. Rozhodčí: Královec - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Sylvestre, Kalina, Procházka - Hoheneder, Kucka. Diváci: 4386.

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Vstup do utkání vyšel lépe Olomouci, která se nad Příbramí dostala do vedení zásluhou vlastní branky Nohýnka. Ještě do poločasu však hosté vyrovnali, po rohovém kopu si Hušbauer zpracoval míč a pravačkou ho parádně zavěsil do šibenice. O vítězství Olomouce rozhodl ve druhé půli Pavel Šultes, který v 62. a 65. minutě vstřelil dvě branky a zařídil Hanákům výhru 3:1.

Branky: 62. a 65. Šultes, 12. vlastní Nohýnek - 40. Hušbauer. Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Tacina. ŽK: Huňa, Štochl. ČK: 56. Huňa. Diváci: 3378.

Bohemians Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Hostující Slovácko dokázalo vstřelit první branku v duelu s fotbalisty Bohemians Praha už v 8. minutě. Rozhodčí nechal výhodu po faulu na Zelenku, míč se dostal k Fujerikovi, kterého pak obrana domácích nechala trestuhodně vystřelit. O 7 minut později bylo vyrovnáno, po rohovém kopu se hlavičkou prosadil Stanley Ibe. Diváci i po vstřelených brankách sledovali zajímavý duel, dalšího gólu se však už bohužel na Strahově nedočkali.

Branky: 15. Ibe - 8. Fujerik. Rozhodčí: Adam - Slavík, Lakomý. ŽK: Demeter, Jeslínek - Perůtka, Fujerik, Zelenka, Kubáň. Diváci: 516.

FK Baumit Jablonec - SK Kladno 1:0 (1:0)

Jablonečtí fotbalisté porazili Kladno 1:0, a alespoň částečně tak odčinili debakl z minulého kola v Ostravě. Jediný gól vstřelil v 35. minutě Marek Jarolím. Brance předcházela špatně zahraná standardní situace Kladna, domácí Pavlík poté našel rozběhnutého Kovaříka. Ten předával exslávistickému záložníkovi, jenž zkušeně ze 16 metrů zakončil. Jablonec byl až do konce utkání lepším mužstvem, gólman Kladna Tesař však už další branku za svá záda nepustil.

Branka: 35. Jarolím. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Teuber. ŽK: Zábojník - Novotný, Szabo, Strnad, Mráz. Diváci: 2122.

FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 3:0 (2:0)

Plzeňští fotbalisté si spravili náladu po prohře v Teplicích a na svém hřišti bez větších problému rozstříleli Bohemians 1905. První branka padla ve 22. minutě, kdy si Rezkův střílený centr srazil do vlastní brány Rychlík. O pět minut později už to bylo dva góly, Horváthovu přízemní střelu Sňozík jen vyrazil na volného Ševinského a ten zblízka pohodlně zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 pak v nastaveném čase upravil domácí Krbeček.

Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelené branky | Foto: ČTK

Branky: 22. Rychlík vlastní, 27. Ševinský, 90+2. Krbeček. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Krbeček - Nikl, Lukáš. Diváci: 3840.

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Fotbalisté Liberce si po dvou prohrách připsali do tabulky první jarní bod za remízu 1:1 v Českých Budějovicích. Po opatrném prvním poločase se hosté dostali do vedení v 68. minutě. Frejlach centroval a na střelu nepokrytého Vulina domácí gólman Kučera nedosáhl. V 77. minutě dokázaly České Budějovice vyrovnat, první ligový gól v dresu Jihočechů si připsal ze standardní situace zkušený Otepka.

Branky: 77. Otepka - 68. Vulin. Rozhodčí: Damková - Mencl, Košec. ŽK: Hunal - Vulin. Diváci: 2900.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít