Druholigové Znojmo senzačně vyřadilo Bohemians 1905 z OC

V dnešním programu fotbalového Ondrášovka Cupu se zrodilo obrovské překvapení. Druholigové Znojmo totiž ve třetím kole vyřadilo prvoligový klub Bohemians 1905, když na domácím trávníku potěšilo třináct stovek diváků výhrou 2:1. Do čtvrtého pohárového kola postoupil dnes vedle Znojma také Baník Ostrava, ten porazil Šumperk 2:0.

Fotbalový míč

Fotbalový míč | Foto: Anton, Wikimedia Commons

1. SC Znojmo - Bohemians 1905 2:1 (0:0)

Znojmo dnes na domácím trávníku potvrdilo vynikající formu a favorizovaného soupeře ani jedinkrát nepustilo do vedení. Naopak, byli to právě Znojemští, kdo se jako první zapsal do střelecké tabulky.

V osmapadesáté minutě domácí skórovali poprvé zásluhou Vašíčka. Odpověď ze strany pražského celku ale přišla bleskově, už za čtyři minuty vyrovnal střídající Škoda.

Rozhodující moment přišel ve třiasedmdesáté minutě zápasu, když se prosadil Yonov, který svou trefou rozhodl o tom, že vršovický celek už v domácím poháru pokračovat nebude.

Branky: 58. Vašíček, 73. Jonov - 62. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kocián. Diváci: 1315.

Sestava Bohemians: Marek - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Michálek, Budínský (62. Hartig), Borek, Bartek - M. Nešpor (82. Petlička), Bálek (46. Škoda). Trenér: Medynský.

San-JV Šumperk - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Baník nastoupil v Šumperku s odhodláním, ale prosadit se proti domácí houževnaté obraně pro něj bylo zpočátku velmi složité. Velkou šanci měl sice hned zkraje utkání Vaněk, jenomže domácí brankář Kameník proti němu vytáhl vynikající zákrok.

První branku tak Ostravští zaznamenali až krátce před pauzou, když Krautův centr posunul z malého vápna do šumperské brány Šenkeřík.

Další dvě velké možnosti promarnil Kraut ve druhém poločase, a postup Baníku do dalšího kola pojistil až v poslední minutě zápasu pohlednou střelou po rohovém kopu Adámik.

Branky: 37. Šenkeřík, 90. Adámik. Rozhodčí: Proske - Slavík, Santarius. Diváci: 2000.

Sestava Ostravy: Krbeček - Řezník, Marek, Vomáčka, Zawada - Poliaček, Vašenda (46. Lukeš), Vaněk (70. Adámik) - Šenkeřík, Svěrkoš, Kraut. Trenér: Malura.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít