Druhým finalistou domácího poháru jsou fotbalisté Olomouce

Fotbalisté Olomouce si pohlídali v odvetném semifinálovém utkání Ondrášovka Cupu postup do boje o vítězství v domácím poháru. Sigma porazila Slavii 1:0. Úvodní duel vyhrál hanácký tým kontumačně 3:0 kvůli výtržnostem příznivců pražského týmu, kteří protestovali proti neutěšené situaci v klubu. O triumf v Ondrášovka Cupu si zahraje Olomouc s Mladou Boleslaví.

Jan Navrátil ze Sigmy Olomouc (vlevo) a slávista Vitalij Trubila při odvetném semifinálovém utkání domácího fotbalového poháru | Zdroj: ČTK

Vyrovnaný zápas začali lépe domácí, už ve 2. minutě ale Jakub Petr sám před brankářem Martinem Vaniakem neuspěl. Prakticky jedinou příležitost hostů za celé utkání potom nevyužil po půlhodině hry Ondřej Čelůstka.

Mírnou převahu olomouckého mužstva nakonec korunoval v 65. minutě vítěznou brankou Tomáš Hořava. Sigma si poté výhru i postup do finále Ondrášovka Cupu ve zbytku zápasu bezpečně pohlídala.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branka: 56. Hořava. Rozhodčí: Jílek - Urban, Marek. Bez karet. Diváci: 1866. První zápas: 3:0, postupuje Olomouc.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer (71. Pospíšil), Rossi, Hořava - Petr (61. Přikryl), Šultes, Navrátil (78. Doležal). Trenér: Psotka.

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (63. Milutinovič), Janda (77. Petrák), Jarolím, Koreš - Pospěch, Vlček (68. Hurka). Trenér: Petrouš.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít