Druhými semifinalisty Eura jsou fotbalisté Německa

I druhé čtvrtfinále fotbalového mistrovství Evropy dopadlo podle předpokladů. Po Portugalsku postoupili do semifinále také druzí zástupci skupiny B - Němci, kteří zvítězili nad Řeckem 4:2.

Mesut Özil gratuluje Marku Reusovi ke gólu do sítě Řecka

Mesut Özil gratuluje Marku Reusovi ke gólu do sítě Řecka | Zdroj: Reuters

Trenér Německa Joachim Löw udělal před utkáním překvapivě tři změny. Na lavičce nechal prozatím nejlepšího střelce šampionátu Maria Gomeze a spolu s ním i Thomase Müllera a Lukase Podolského. Místo nich poslal na trávník Miroslava Kloseho, Marka Reuse a André Schürrleho.

Na projevu mužstva to ovšem nebylo moc znát, jedni z favoritů turnaje dominovali od úvodního hvizdu. Obrana Jihoevropanů sice byla urputná, ale Němci se i tak dostávali do šancí. Jenže celou první půli nedokázali žádnou z nich využít. Přesto o přestávce vedli - zpoza vápna se do míče parádně položil kapitán Lahm.

Jeho spoluhráči si ovšem nadále počínali v koncovce lehkovážně a mistři Evropy z roku 2004 je za to ztrestali. Salpingidis utekl v 55. minutě po lajně a naservíroval míč přesně do brankového území na nohu Samarase - 1:1.

Z remízy a možného výhledu na prodloužení se ovšem Řekové neradovali dlouho. O šest minut později si na centr na hranici pokutového území naběhl Khedira a pohotovým volejem vrátil svému celku vedení. To záhy navýšil po chybém vyběhnutí gólmana Sifakise hlavičkou kanonýr Klose a nedlouho poté se po jeho další akci trefil také Reus.

Tým trenéra Santose ještě zvládl snížit, když se po ruce Boatenga pískala minutu před koncem druhá penalta mistrovství a druhá pro Řecko. S přehledem ji proměnil Salpingidis, a stanovil tak konečný výsledek na 2:4. Řekové na turnaji končí, Německo se v semifinále utká s Anglií, nebo Itálií.

Německo - Řecko 4:2 (1:0)
Branky: 39. Lahm, 61. Khedira, 68. Klose, 74. Reus - 55. Samaras, 89. Salpingidis z pen. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Žunič (všichni Slovin.). ŽK: Samaras, Papastathopulos (oba Řec.). Diváci: 40.000.

Německo: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Reus (80. Götze), Özil, Schürrle (67. Müller) - Klose (80. Gomez). Trenér: Löw.

Řecko: Sifakis - Torosidis, Papastathopulos, K. Papadopulos, Tzavellas (46. Fotakis) - Makos (71. Liberopulos), Maniatis - Ninis (46. Gekas), Katsuranis, Samaras - Salpingidis. Trenér: Santos.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít