Dubajský klub Al Ahlí odvolal Ivana Haška

Bývalý předseda Fotbalové asociace České republiky Ivan Hašek skončil po pěti měsících ve funkci trenéra u Al Ahlí. Osmačtyřicetiletý Hašek byl odvolán po prohře ve finále Poháru mistrů Perského zálivu. První utkání sice Al Ahlí nad rivalem Al Šabáb vyhrálo 3:2, ale v odvetě podlehlo 0:2.

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | Foto: Tomáš Adamec

Navíc ani v lize se týmu Ivana Haška nedařilo. V prvních třech kolech jen jednou vyhrál a figuroval na průběžném desátém místě. Český kouč na lavičce dubajského klubu působil už v letech 2007 až 2009, ale tehdy se rozloučil ziskem titulu.

Haškovým nástupcem u mužstva ze Spojených arabských emirátů se stal Španěl Enrique Sánchez Flores, který naposledy vedl Atlético Madrid a loni s ním vyhrál Evropskou ligu.

Kvůli angažmá v Al Ahlí odstoupil Ivan Hašek na červnové valné hromadě z postu předsedy Fotbalové asociace České republiky, která je po jeho odchodu stále bez šéfa.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít