Duel o 3. místo - nejzbytečnější zápas fotbalového MS

Celý svět zajímá, jak dopadne zítřejší finále fotbalového mistrovství světa mezi Španělskem a Nizozemskem. Už dnes večer se ale ve stínu tohoto zápasu utkají v Port Elizabeth od 20 hodin a 30 minut o bronzové medaile hráči Uruguaje a Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS ve fotbalu 2010, Jihoafrická republika | Foto: FIFA World Cup

Němci mají pro tento typ utkání speciální pojmenování, říkají tomu zápas "O zlatý ananas", což už samo o sobě vystihuje "důležitost" souboje. A dá se i přirovnat k českému: hraje se "O zlaté trenky". Akorát, že jde o duel mistrovství světa, který budou sledovat ze setrvačnosti miliony diváků.

Ale fotbalisté se v takovém souboji mohou cítit podobně jako dva horolezci, kteří se museli kvůli špatnému počasí vrátit v době, kdy byli už jen pár metrů pod vrcholem, a teď musí soutěžit, kdo bude dřív dole v základním táboře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Duel o 3. místo - nejzbytečnější zápas fotbalového MS

Utkání o bronz je možná vůbec nejslabší bod světových šampionátů. Medaili za třetí místo by měli automaticky dostávat oba poražení semifinalisté právě za to, že putovali dlouho, a že už byli jen kousíček od cíle.

Nehledě na to, že kdyby se utkání o třetí místo nehrálo, byla by hned regulérnější i soutěž o zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Mistrovství. Zrovna teď totiž nastává situace, kdy je soutěž kanonýrů mimořádně vyrovnaná.

A každý, kdo se jen trochu zajímá o fotbal potvrdí, že v zápase, ve kterém až o tolik nejde, se dávají branky o poznání snadněji než v celém play-off, nemluvě o vypjaté finálové řeži. Koneckonců Tomáš Skuhravý by mohl vyprávět, právě tento bývalý československý útočník totiž o trofej v roce 1990 právě kvůli duelu o bronz přišel.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme