Duel se Spartou je pro nás extrémně důležitý, vzkazuje Benitéz z tréninkové pevnosti Neapole

Městečko Castel Volturno si ve čtvrtek připomene šestileté výročí tragédie, kdy při mafiánském vyřizování účtů padlo za oběť hned sedm lidí. I přes tento smutný fakt je ale Castel Volturno v první řadě tréninkovým sídlem fotbalistů Neapole, kteří se zde pod vedením Rafaela Beníteze chystají na úvodní duel Evropské ligy s pražskou Spartou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rafael Benítez a Marek Hamšík (vlevo od něj) mají dovést Neapol opět k úspěchům | Foto: Michal Jurman

Tréninkové centrum fotbalistů „Azzuri" se nachází asi 40km severozápadně od Neapole a sousedí s jedním z největších golfových resortů v Itálii. Celá tato oblast je doslova obehnána desítkami zástupců bezpečnostních agentur.

Na tréninkové hřiště smí novináři jen v doprovodu přiděleného osobního strážce, který si poctivě zapíše jména všech zúčastněných.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink fotbalistů Neapole v Castel Volturnu navštívil reportér Michal Jurman

Vše trochu připomíná organizovaný zájezd do Itálie. Všichni novináři společně vchází na hřiště a společně jako ovečky jsou vedeni za plot na malinkou tribunu postavenou právě pro tyto účely.

Krátce na to se začnou trousit na hřiště fotbalisté Neapole a spouště fotografů začnou své zběsilé staccato. Domácí hráči se následně pouští do prvního zahřívacího kolečka a uprostřed hloučku kmitají také obě potetovaná lýtka slovenského záložníka Marka Hamšíka.

Hemžení svých svěřenců přihlíží v modré kšiltovce schovaný trenér Rafael Benítez a i španělský stratég několika povedenými triky s míčem přilepeným na pravačce dokazuje své fotbalové umění.

„Fyzicky jsme na tom velice dobře, samozřejmě jinak tým vypadá v průběhu nebo na konci sezony, ale pokud mohu porovnávat, tak příprava tady jde správným směrem,“ říká trenér Rafael Benitéz.

Rodák z Madridu do Neapole přišel loni v květnu a kromě 3. místa v Serii A zatím na významnější úspěch u „Azzurri" čeká.

Fyzická připravenost jeho týmu se zatím neprojevuje ani v nové sezoně, důkazem je i nedělní ligová porážka s Chievem 0:1. „Zápas proti Chievu jsme pečlivě analyzovali, byli jsme lepším týmem, vystřelili třiatřicetkrát na bránu. Nemůžeme si ale myslet, že vyhrajeme 5:0 už v první půli,“ vysvětluje Benitéz.

Tým navíc nepostoupil do Ligy mistrů a úspěchu v Evropské lize tak musí nyní obětovat vše.

Neapol trápí slabší psychika hráčů

„Duel se Spartou je pro nás extrémně důležitý a to, na čem musíme nyní hlavně zapracovat, je mentální stránka naší hry. Musíme mít nad zápasem kontrolu od začátku do konce. Musíme být psychicky odolní,“ naznačuje Benítez, že součástí přípravy na duel se Spartou je v okolí Castel Volturna nejen tvrdá fyzická dřina.

Na pohovory s hráči nabízí sportovní areál umístěný mezi Tyrhénským mořem a piniovými háji ideální podmínky a Benitéz toho díky maximální izolaci tohoto místa také využívá.

Po krátkých angažmá v Interu a Chelsea totiž i on cítí, že je nejvyšší čas dosáhnout opět na výraznější úspěch a jako první by to v základní fázi Evropské ligy měla už ve čtvrtek pocítit právě pražská Sparta.

Slovenský fotbalista Marek Hamšík (s číslem 3) je největší současnou hvězdou SSC Neapol | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme