Duel Teplic s Olomoucí se změnil v zápas v bahně

Skoro pět let čekali fotbalisté Teplic na to, až v lize porazí olomouckou Sigmu. Teď se jim to povedlo v dohrávce 10. kola díky šťastné brance obránce Vidličky, a tak trochu i díky nevlídnému počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas v bahně mezi Teplicemi a Olomoucí vyšel lépe hostům | Foto: ČTK

„Dres, trenky, štulpny, prostě všechno," nadává na počasí na kost promáčený olomoucký stoper Aleš Škerle. V Teplicích pršelo nepřetržitě od sobotního oběda, během zápasu, a ještě i dlouho po něm.

Takže trávník připomínal nasáklou houbu se soustavným rizikem zdravotního maléru. „Pokud to uzná rozhodčí, tak je to regulérní. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění," oddechl si Aleš Škerle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Duel Teplic s Olomoucí se změnil v zápas v bahně

Méně už olomouckého stopera těšilo to, že jeho Sigma ztratila neporazitolnost. „Bylo to víc o bojovnosti. Technickému fotbalu a kombinacím po zemi, o které se snažímě, to moc nenahrávalo," zhodotil

A to, že byl trávník větším nepřítelem pro Sigmu potvrzuje i muž, jehož příjimení se alespoň trochu slučovalo s přírodními podmínkami, teplický obránce Antonín Rosa.

Počasí výsledek neovlivnilo

„Je pravda, že Olomouc má hodně kombinační tým. My jsme se na jejich hru připravovali a počasí to trošku zkomplikovalo, protože hra byla úplně jiná i pro ně. Věřím ale, že nám to pomohlo," přiznává Antonín Rosa.

A stejně sportovně kontruje olomoucký trenér Zdeněk Psotka. „Já si myslím, že by to utkání probíhalo stejně, i kdyby nepršelo. Teplice hrají dobře z bloku a mají brejkové hráče. My jsme jim dovolili skórovat.

I přes porážku 0:1 zůstávají fotbalisté olomoucké Sigmy v tabulce druzí, devět bodů za vedoucí Plzní. Severočeši jsou po desátem kole na šesté příčce.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme