Duel Teplic s Olomoucí se změnil v zápas v bahně

Skoro pět let čekali fotbalisté Teplic na to, až v lize porazí olomouckou Sigmu. Teď se jim to povedlo v dohrávce 10. kola díky šťastné brance obránce Vidličky, a tak trochu i díky nevlídnému počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas v bahně mezi Teplicemi a Olomoucí vyšel lépe hostům | Zdroj: ČTK

„Dres, trenky, štulpny, prostě všechno," nadává na počasí na kost promáčený olomoucký stoper Aleš Škerle. V Teplicích pršelo nepřetržitě od sobotního oběda, během zápasu, a ještě i dlouho po něm.

Takže trávník připomínal nasáklou houbu se soustavným rizikem zdravotního maléru. „Pokud to uzná rozhodčí, tak je to regulérní. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění," oddechl si Aleš Škerle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Duel Teplic s Olomoucí se změnil v zápas v bahně

Méně už olomouckého stopera těšilo to, že jeho Sigma ztratila neporazitolnost. „Bylo to víc o bojovnosti. Technickému fotbalu a kombinacím po zemi, o které se snažímě, to moc nenahrávalo," zhodotil

A to, že byl trávník větším nepřítelem pro Sigmu potvrzuje i muž, jehož příjimení se alespoň trochu slučovalo s přírodními podmínkami, teplický obránce Antonín Rosa.

Počasí výsledek neovlivnilo

„Je pravda, že Olomouc má hodně kombinační tým. My jsme se na jejich hru připravovali a počasí to trošku zkomplikovalo, protože hra byla úplně jiná i pro ně. Věřím ale, že nám to pomohlo," přiznává Antonín Rosa.

A stejně sportovně kontruje olomoucký trenér Zdeněk Psotka. „Já si myslím, že by to utkání probíhalo stejně, i kdyby nepršelo. Teplice hrají dobře z bloku a mají brejkové hráče. My jsme jim dovolili skórovat.

I přes porážku 0:1 zůstávají fotbalisté olomoucké Sigmy v tabulce druzí, devět bodů za vedoucí Plzní. Severočeši jsou po desátem kole na šesté příčce.

Jaroslav Plašil, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme