Dukla otočila zápas s Bohemians, výhry se dočkala i Příbram

Fotbalisté Dukly Praha více než po dvou letech vyhráli souboj s pražským týmem. Odnesli to Bohemians, kteří sice na Julisce vedli, ale po změně stran v oslabení nestačili a Dukla vyhrála 4:1. Na sedmý pokus se gólu i výhry dočkala Příbram, která otočila zápas s Teplicemi. Premiéra Michala Bílka na lavičce Jihlavy přinesla Vysočině bod. Na čelo neúplné tabulky se dotáhla Mladá Boleslav.

Milan Havel se před týdnem blýskl gólem z poloviny hřiště, dnes ale dostal červenou kartu | Foto: www.bohemians.cz/PJMl

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:1)

Klokani sice vstoupili do zápasu lépe. Pomezní rozhodčí ve 12. minutě odpískal Dukle sporný ofsajd a z protiútoku Estonec Luts našel přesně hlavu Maška. Svěřencům nového trenéra Hynka se ale taktika kolmých míčů za obranu vyplatila a o chvíli později bylo vyrovnáno po vlastní brance Dostála.

Klíčový moment přišel těsně před pauzou. Obránce Bohemians Milan Havel před vápnem zatáhl za „záchrannou brzdu“ a dostal červenou kartu. Přesilovku využili domácí po pauze třikrát. Na 2:1 otočil přesnou střelou Považanec, na 3:1 zvýšil po zmatcích v obraně Bohemians Kušnír a poslední gól dal v nastavení střídající Néstor Albiach. Po výhře 4:1 má Dukla 8 bodů a předskočila Bohemians v tabulce.

Branky: 24. vlastní Dostál, 66. Považanec, 80. Kušnír, 90. Néstor - 12. Mašek. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek. ŽK: Juroška, Kušnír - Luts, Jirásek. ČK: 44. Havel (Bohemians). Diváci: 3147.

Mladík Bezpalec využil šanci. Při zranění stoperů Dukly pomohl ubránit Bohemians

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (1:1)

Příbram po šesti kolech neměla na kontě nejen jediný bod, ale ani gól. Po zápase s Teplicemi zapisují Středočeši do obou kolonek trojku. Domácí dvakrát prohrávali. Na trefy Vaněčka ale dokázali domácí zareagovat Majtán a Brandner. První jmenovaný vstřelil branku Příbrami po 703 minutách.

Když už zápas spěl k remíze, zaběhl si Majtán za teplickou obranu a posunul míč do malého vápna. Tam už čekal Ajdin Mahmutovič a rozhodl o první příbramské výhře v sezoně.

Branky: 34. Majtán, 85. Brandtner, 90.+2 Mahmutovič - 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán - Krob, Fillo.

Zápas jsme otočili vůlí, raduje se příbramský Pilík. Věří, že se Středočeši od výhry odrazí

Vysočina Jihlava – FK Jablonec 1:1 (0:1)

Příbram i přes výhru zůstává poslední, po večerní dohrávce se před ní dostala Jihlava, která pod novým trenérem Michalem Bílkem získala bod proti Jablonci.

Severočeši dlouho vedli po rohovém kopu ve 22. minutě. Michal Trávník našel přesně hlavu Martina Kouřila a hlavou otevřel skóre. Po změně stran si u stejné branky oba týmy pozice prohodily. Lukáš Vaculík poslal z pravé strany centr, který zakončil Michael Rabušic a vyrovnal.

První výhru v sezoně a mohl Vysočině zajistit v nastavení Lukáš Zoubele, jenže v jasné šanci mířil mimo. Jihlava tak remizovala s Jabloncem 1:1.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Mladá Boleslav se po jasné výhře nad Slováckem dotáhla na čelo neúplné tabulky pouze o skóre za vedoucí Zlín. Středočeši opanovali první půli, kdy nepustili Slovácko prakticky k ničemu a sami se prosadili zásluhou Jana Chramosty.

Útočník Středočechů na svůj povedený výkon navázal ještě jedním gólem ve druhém dějství a na konečných 3:0 upravil skóre Golgol Mebrahtu.

Branky: 15. a 49. Chramosta, 61. Mebrahtu. Rozhodčí: Královec - Pospíšil, Vitner. ŽK: Mareš (Boleslav). Diváci: 2877.

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

V Brně čekaly necelé čtyři tisícovky fanoušků na gól až do 80. minuty. Michal Škoda přesnou hlavičkou získal domácím vedení, jenže to dlouho nevydrželo. Pázlerův přímý kop totiž propadl k Marku Plašilovi, který vyrovnal z bezprostřední blízkosti.

„Votroci“ se po závěrečném hvizdu zlobili na rozhodčího Nenadála, která ukončil zápas ve chvíli, kdy se hráč v bílém řítil sám na brankáře Zbrojovky. Ani protesty ani na konečném výsledku 1:1 nic nezměnili.

Branka: 80. Škoda - 88. Plašil. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Řezníček - Žondra, Janoušek. Diváci: 3821.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít