Dukla porazila Příbram 2:1, Plzeň remizovala v Budějovicích 0:0

Fotbalisté pražské Dukly zvítězili v osmém kole Gambrinus ligy nad Příbramí 2:1, když dokázali zužitkovat početní výhody po vyloučení hostujícího stopera Ricky. České Budějovice remizovaly doma s Plzní 0:0.

Dukla Praha na úvod ligy remizovala se Sigmou Olomouc 0:0

Dukla Praha na úvod ligy remizovala se Sigmou Olomouc 0:0 | Zdroj: ČTK

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:1)

Příbram se s problémy potýkala už brzy po začátku utkání, když stoper Hejdy po souboji upadl na ruku a s podezřením na zlomeninu musel už po čtvrthodině hry ze hřiště. Na trávníku jej vystřídal Ricka, který byl ovšem po faulu na Lietavu v sedmadvacáté minutě zápasu vyloučen.

V té době už domácí Dukla vedla díky pohotové hlavičce Vorla, Příbramští ale i v deseti dokázali ještě v prvním poločase vyrovnat. Branku zaznamenal v jubilejním padesátém ligovém utkání Wágner.

Jen krátce po poločasové pauze si ale Dukla vzala vedení zpět. Na zadní tyči na centr počíhal Hanousek a pravačkou poslal balon pod břevno Hruškovy brány. Další gól už k vidění nebyl, Dukla tak porazila Příbram 2:1.

Branky: 16. Vorel, 48. Hanousek - 39. Wágner. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Wilczek. ŽK: Lietava, Vorel - Valenta. ČK: 27. Ricka (Příbram). Diváci: 1858.

Dukla: Rada - Hašek, Švejdík, Vorel, Vrzal - Malý (79. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90. Markovič), Lietava, Pázler (46. Svatonský). Trenér: Kozel.

Příbram: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda (15. Ricka), Pleško - Mareš, Koukal, Tarczal, T. Pilík (71. Valenta) - Wágner, Šlapák (83. Papšys). Trenér: Vavruška.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0

Vstup do utkání se sice podařil v Plzni, která mohla brzy vést. Už v šesté minutě se ocitl v šanci Bakoš, v dobré příležitosti ale přestřelil domácí bránu.

I v dalším průběhu utkání měla Plzeň územní převahu, chybělo ale zakončení. České Budějovice navíc velmi zodpovědně bránily.

Blízko gólu byl Petržela v pětatřicáté minutě, gólman Křížek ale vytáhl zákrok jako z učebnice fotbalu. Na druhé straně se sám před gólmanem Čechem ocitl Sandro, střílel ale jen do náruče plzeňského brankáře.

Plzeň tak nedokázala navázat na předchozí dva zápasy, v nichž zvítězila, České Budějovice zase získaly teprve druhý bod v sezoně.

Rozhodčí: Mikel - Filípek, Santarius. ŽK: Klesa, Otepka - Petržela, Darida, Limberský. Diváci: 3295.

České Budějovice: Křížek - Bakala (5. Horejš), Novák, Lengyel, Machovec - Klesa (65. Hudson), Otepka, Čirkin, Javorek, Sandro - Ondrášek (90. Stráský). Trenér: Cipro.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (87. Hora), Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař (71. Darida) - Bakoš (63. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít