Dukla rozdrtila Hradec, Plzeň i v deseti vyhrála v Olomouci

V předehrávce 6. kola fotbalové Gambrinus ligy převálcoval nováček s bohatou tradicí Dukla Praha Hradec Králové 4:0. Na Julisce byly k vidění dvě proměněné penalty a červená karta. Votroci tak natáhli čekání na gól na 363 minut a prohráli už počtvrté v řadě. Mistr z Plzně porazil 3:2 Olomouc, útočník Viktorie Bakoš stihl v první půli dva góly i vyloučení.

Do sítě Hradce se při premiéře v dresu Dukly trefil i Slovák Lietava, nová akvizice ze Žiliny | Zdroj: ČTK

Po minutě ticha za oběti letecké havárie hokejistů Lokomotivu Jaroslavl s třemi českými reprezentanty, poslal po půlhodině hry domácí do vedení Berger, po poločase pojistil tři body první trefou při své premiéře v pražském dresu Slovák Lietava, který přišel ze slovenské Žiliny.

Poté co Plašil nedovoleně zastavil ve vápně Markoviče a sám faulovaný v 64. minutě z penalty zvýšil, musel provinivší se hráč Hradce odejít pod sprchy, protože inkasoval druhou žlutou. V závěru pak dal výsledku podobu debaklu z další penalty Malý, i když musel exekuci opakovat.

6. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Branky: 29. Berger, 51. Lietava, 64. Markovič z pen., 89. Malý z pen. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Moláček. ŽK: Mikula, Markovič, Lietava - Plašil, Fukal, Chleboun. ČK: 63. Plašil. Diváci: 1875

Dukla: Rada - Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal - Podrazký (68. Malý), Gedeon, Hanousek (87. Šiml) - Berger (81. Pázler), Lietava, Markovič. Trenér: Kozel
Hradec: Lindr - Plašil, Fukal, Chleboun, Poděbradský - Fischer, Štěpán (58. Zelený), Pávek (52. Malinský), Hochmeister, Klapka - Dvořák (80. Rezek). Trenér: Kotal

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:2)

Zápas o sebevědomí před prvním utkáním ve skupině Ligy mistrů proti Borisovu hráč Plzně zvládli. První poločas vzal do své režie slovenský útočník Viktorie Marek Bakoš. První branku vstřelil z přímého kopu, ale Olomouc ještě dokázala také po standardní situaci Heinzem vyrovnat.

Druhou brankou v utkání opět získal vedení pro úřadujícího mistra Bakoš, když obešel gólmana domácích Zdeňka Zlámala, který si tak po svém návratu na Hanou nešáhl na míč a dvakrát inkasoval. Těsně před odchodem do kabin střelec dvou plzeňských branek po tvrdém vzdušném souboji dostal druhou žlutou kartu a utkání tak pro něj předčasně skončilo.

Ve druhé půli se museli Plzeňané hlavně bránit, ale brankář Marek Čech byl pozorný. V 80. minutě tak pečetil tři body z Androva stadionu pro Plzeň Daniel Kolář gólem z ofsajdu. Olomouc už dokázala jen v nastaveném čase výsledek zkorigovat. Svoji druhou trefu přidal Marek Heinz. Sigma tak poprvé v sezoně prohrála.

Branky: 7. a 90.+2 Heinz - 4. a 9. Bakoš, 79. Kolář. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kocián. ŽK: Heinz - Bystroň, Bakoš, Čech. ČK: 43. Bakoš. Diváci: 7144

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Navrátil (59. Schulmeister), Rossi (81. Bajer), Hořava - Petr, Heinz, Přikryl (73. Varadi). Trenér: Psotka
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela (61. Ďuriš), Horváth, Kolář (90. Trapp), Jiráček, Pilař (80. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít