Dukla zahájila fotbalové jaro vítězstvím nad Libercem

Sedmnácté kolo a jarní část nejvyšší fotbalové soutěže začaly utkáním pražské Dukly se Slovanem Liberec. První tři body sedmnáctého kola bere domácí Dukla po vítězství 2:0. Zařídili ho Berger a liberecký Karafiát vlastní brankou.

Tomáš Berger vstřelil první branku fotbalového jara

Tomáš Berger vstřelil první branku fotbalového jara | Zdroj: ČTK

První branku fotbalového jara vstřelila Dukla. Po 35 minutách zápasu s Libercem našel Miloševičův centr hlavu Tomáše Bergera, který svým devátým gólem v sezoně potvrdil pověst kanonýra Dukly.

Domácí měli na konce první pětačtyřicetiminutovky velkou možnost náskok zvýšit. Vrzal ale trefil hostujícího brankáře Koubka a z dorážky břevno.

00:00 / 00:00

Zápas Dukly s Liberecem hodnotil záložník vítězů Jakub Považanec

Co se nepovedlo domácím, povedlo se na začátku druhého poločasu hostujícímu Ondřeji Karafiátovi. Ten sice ve skluzu rozvlnil síť, bohužel pro něj šlo o tu za vlastním brankářem a Dukla vedla 2:0.

Vojáci byli až do konce zápasu lepším týmem, Mareš, Hanousek ani Považanec své šance neproměnili. I tak bere Dukla 3 body po výhře 2:0. V neúplné tabulce se s 22 body posunula na sedmé místo.

Pikantní byl zápas pro brankáře Lukáše Hrošša. Slovenský gólman během zimní přestávky přišel na Julisku právě z Liberce a hned v prvním zápase vychytal nulu proti klubu, ve kterém strávil tři sezony.

17. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 35. Berger, 48. vlastní Karafiát. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Hroššo - Bartošák, Ljulka. Diváci: 2358.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít