Dvacítka hokejistů včetně tří hráčů NHL předvedla fotbalové umění pro charitu

Středočeská obec Knovíz nedaleko Slaného byla včera nejnavštěvovanější vesnicí v širokém okolí. Už potřetí se tam konal fotbalový benefiční turnaj Michala Ježka. Středem zájmu byl tým, který již tradičně sestavil hokejový brankář Winnipegu a české reprezentace Ondřej Pavelec. Právě on nastupoval v obraně společně s dalšími hráči NHL Jakubem Voráčkem a Jiřím Tlustým a podle souhry bylo jasné, že to nebylo poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Pavelec | Foto: Pavel Petr

„Každý rok hrajeme tady na memoriálu, ta naše trojka, a někdo nás doplňuje. Zatím nám to teda moc nefunguje, Voras nám to tam kazí,“ neopomněl rýpnout si do svého kamaráda a spoluhráče Jakuba Voráčka Jiří Tlustý.

Ondřeje Pavelce své kritiky ušetřil. Ten se totiž pohyboval po hřišti sice rozvážným krokem, ale z jeho levé nohy létaly pasy na milimetr přesné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petra Kadeřábka z benefičního fotbalového zápasu, ve kterém si zahráli i hokejisté z NHL

„Já to ani nevím, že to v té noze mám, ale potřebuju od Vorase, aby se trochu probral,“ říkal při krátkém střídání Ondřej Pavelec pozoruje Jakuba Voráčka, který si během zápasů jako jediný z trojice odpočinek nedopřál. Útočník Philadelphie si ale z kritiky svých kolegů z obrany nic nedělal.

„To je normální, absolutně mě to nepřekvapuje… Vždycky hraju stopera, myslím, že v obraně to bylo docela dobré, i když nějaké brejky jsme tam pustili. Zaplať pánbů, že jsme vyhráli.“

Právě rychlé brejky soupeřů dokázal eliminovat brankář Pavelcova výběru, v sezóně jinak důrazný útočník Radek Smoleňák.

„Kdyby ta obrana byla tak o šedesát kilo lehčí, bylo by to podle mě lepší…“

Smoleňák: minul jsem se povoláním

Smoleňák měl nejvíce práce v souboji s týmem, který sestavil karlovarský Václav Skuhravý, a zejména díky jeho zákrokům v závěru utkání nakonec Pavelcův tým vyhrál 2:1.

„Měl by zůstat ve fotbalové bráně,“ předpovídal Ondřej Pavelec další kroky ve Smoleňákově kariéře.

„No jo, je možné, že jsem se minul povoláním, ale teď na stará kolena s tím už nic neudělám,“ usmíval se Radek Smoleňák - a mimochodem ten zákrok z poslední minuty stál opravdu za to. Z metru ho totiž nedokázal překonat Lukáš Mensator.

„Byla to náhoda, zkusil jsem tam skočit a on mě trefil, to se tak občas přihodí,“ uculoval se skromně Radek Smoleňák.

„Já jsem rád, že jsem se vůbec trefil, motám se tam všude… Ale je to pro dobro věci a o výsledky ani tak nejde,“ připomínal Lukáš Mensator důvod, proč se na knovízském hřišti proháněl za míčem on i dalších skoro 20 extraligových hokejistů.

Dražba dresů pro Nikolku

Během turnaje se konala dražba dresů, které hráči věnovali. Výtěžek dražby pak organizátoři věnovali čtyřleté Nikolce, dceři po bývalém hráči Sokola Knovíz Michalu Ježkovi, který v roce 2009 zemřel přímo na hřišti, když vyskočil na roh, upadl a už se neprobral.

Celkem se letos vybralo úctyhodných 121 tisíc. Pavelec, Voráček a Tlustý totiž přispěli mimo jiné také svým honorářem, který měli dostat za natáčení filmu Babovřesky 2.

„Domluvili jsme se s producentem, že peníze, které bychom měli za film dostat, půjdou na tohle. Je to pro dobrou věc, všichni to moc rádi udělají. Jsme tu od toho, abychom si to užili, zavzpomínali si a udělali si radost,“ říká Jakub Voráček.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme