Dvě červené karty zmařily šance Chelsea na obrat v duelu s Man Utd.

Ve šlágru anglické ligy mezi Chelsea s Petrem Čechem v bráně a Manchesterem United kouče Fergusona padlo pět branek a dvě červené karty, na což mohli žehrat především domácí. Blues totiž sice prohrávali, ale dvougólové manko dokázali smazat, nicméně v závěru po dvou vyloučeních znovu inkasovali a prohráli 2:3. Evereton remizoval v 9. kole s Liverpoolem 2:2 a Tottenham zdolal Southampton 2:1.

Brankáře Petr Čech právě inkasuje branku z nohy útočníka Man Utd. Robina van Persieho | Zdroj: Reuters

Petr Čech inkasoval poprvé už po čtyřech minutách, po střele nejlepšího střelce ligy Robina van Persieho se odrazil balon od tyče do zad obránce Luize a do sítě. Sedmý gól v tomto ročníku zaznamenal nizozemský útočník o osm minut později, kdy už se trefil rovnou mezi tyče po nahrávce Valencii.

Domácí se z šokujícího úvodu vzpamatovala přibližně po půlhodině a dostala soupeře pod vytrvalý tlak. Ten zúročil minutu před přestávkou technickým přímým kopem Mata a osm minut po pauze pak důraznou hlavičkou vyrovnal Ramires. Místo dokonání obratu však "Blues" ztratili dva hráče a s nimi i naději na útočnou hru.

Za taktický faul na unikajícího Younga byl vyloučen Ivanovič, vzápětí rozhodčí chybně ukázal druhou žlutou kartu Torresovi za simulování a United přesilovku rychle využili. Hernándeze sice nejprve výborným zákrokem vychytal Čech a míč vyrazil na tyč, jenže po chvíli ho Mexičan do jeho sítě přece jen uklidil. Manchester vyhrál na Stamford Bridge po deseti letech, soupeři připravil první ligovou porážku v sezoně a dotáhl se na něj na jediný bod na čele tabulky.

Everton remizoval v 219. městském derby s Liverpoolem 2:2 a na vítězství v duelu s tradičním rivalem čeká již pět zápasů. Reds si do tabulky připsali desátý bod a s pouhými dvěma výhrami z devíti kol pokračují v bídném úvodu sezony. Toffies přišli o čtvrté místo, kde je zásluhou výhry 2:1 nad Southamptonem vystřídal Tottenham.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Everton - Liverpool 2:2 (22. Osman, 35. Naismith - 15. vlastní Baines, 20. Suárez), Newcastle - West Bromwich 2:1 (35. Ba, 90.+3 Cissé - 55. Lukaku), Southampton - Tottenham 1:2 (66. Rodríguez - 15. Bale, 39. Dempsey), Chelsea - Manchester United 2:3 (44. Mata, 53. Ramires - 4. vlastní Luiz, 12. Van Persie, 75. Hernández)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít