Eden hostí fotbalové Legendy 2011, moc jich ale nepřijede

Držitelé Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy Christo Stoičkov a Pavel Nedvěd. To měly být jedny z hlavních ozdob dnešního odpoledne na stadionu v pražském Edenu. Jenže ani jeden z nich na exhibiční vyvrcholení oslav letošních osmdesátin Josefa Masopusta nedorazí. A týká se to i dalších velkých jmen, které byly v hledáčku pořadatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd | Foto: Jiří Hošek

„Tyhle zápasy mám strašně rád. Už protože se setkáváme s bývalými spoluhráči nebo protihráči,“ vyznává se někdejší obránce pražské Dukly Jan Fiala, který si v dresu svého bývalého klubu, pro který i dnes pracuje jako skaut, zahraje proti Bohemians a dodává:

„Pro každého fotbalistu když je dobrý stadion a dobrá tráva, která se od posledního mistrovského zápasu Slavie hodně zlepšila, tak je to sláva. Budu v Edenu hrát poprvé a už se moc těším.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová exhibice Legendy 2011 bez legend

Ještě před tím proti sobě nastoupí na úvod programu od 13 hodin staré gardy Slavie a Sparty. Vrcholem měl být od šestnácti hodin zápas českých osobností let minulých proti výběru Evropy. Ve hře byla kromě zmíněného Stoičkova také další slavná jména. Ale Hagi, Gascoigne, Neville ani Thuram do Prahy nedorazili.

I přesto si fotbaloví pamětníci mohou přijít na své. V Edenu by měli nastoupit například bývalí hráči Barcelony Gica Popescu a Mehmed Kodro nebo jejich tehdejší spoluhráč Miguel Angel Nadal, strýček tenisové světové jedničky Rafaela Nadala. Slibně zní i jména Krasimir Balakov nebo Zvonimir Boban, ale kdo nakonec skutečně do Prahy zavítal, o tom bude nejlépe se přesvědčit přímo v Edenu.

Výběr ČESKA:
Vaniak- Jiří Novotný, Látal- Němeček, Hapal- Šmicer, Skuhravý, Kuka, Siegl, Lokvenc, Drulák- trenér J. Masopust

Výběr EVROPY:
Galli- Goikoetxea, Ašanin- Kodro, Soldo, Balakov- Boban, Popescu- trenér J. Toshack

OMLUVILI SE: Stoičkov, Hagi, Thuram,G. Neville, Gascoigne- Nedvěd, Miroslav Kadlec, Patrik Berger, Jiří Němec, Koller

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme