EL: Baník remizoval s Georgiou 0:0 a pohlídal si postup

Fotbalisté Baníku Ostrava dokráčeli na Bazalech jistě za postupem ze 2. předkola Evropské ligy. Po úvodní výsoké výhře 6:0 na hřišti týmu WIT Georgia, se v odvetě rozešli s gruzínským soupeřem smírně 0:0. Ve 3. třetím předkole čeká na Ostravu běloruský Mogilev. Své soupeře už znají také další dvě česká mužstva - Jablonec narazí na kyperský tým Apoel Nikósie a Plzeň se utká s tureckým Besiktasem Istanbul.

Ostravský Fantiš (v bílém) v souboji s Čankvetadzem z WITu Georgia

Ostravský Fantiš (v bílém) v souboji s Čankvetadzem z WITu Georgia | Zdroj: ČTK

Baník Ostrava - WIT Georgia Tbilisi 0:0

Baník mohl svůj šestibrankový náskok rozšířit hned v samotném úvodu zápasu. Ve velké šanci se objevil Vrťo, hostující gólman ale dokázal jeho pokus zlikvidovat. Další zajímavé okamžiky se odehrály kolem 15. minuty.

Nejprve po rohu hlavičkoval tbiliský Lipartija těsně vedle domácí branky, ostravský Fantiš poté z voleje nedokázal propasírovat míč za Mikaberidzuova záda.

00:00 / 00:00

Utkání EL mezi Baníkem Ostrava a WITem Georgia Tbilisi pohledem Radima Sajbota

Nejnebezpečnější hráč WITu Georgia, záložník Lipartija, měl ještě dvě nadějné příležitosti. Ve 27. minutě skvěle vyrazil jeho střelu gólman Baránek, o jedenáct minut později se gruzínský fotbalista prokličkoval až do vápna, kde po souboji s Gregušem upadl. Rozhodčí ale penaltu neodpískal.

Druhý poločas se snažili o ofenzivu především hosté z Tbilisi. V 61. minutě po brejku pálil Vasadze, gólman Baránek ale ve spolupráci s Nevesem nebezpečí zažehnali. Chvíli poté se ostravský brankář vyznamenal po střele Klimijašviliho.

V poslední velké příležitosti gruzínského týmu poslal Lipartija před branku přízemní přihrávku, před nabíhajícím útočníkem ovšem odvrátil míč do bezpečí Řezník. Souhrn šancí uzavřela 75. minuta, kdy ostravský Hušbauer mířil hlavou těsně vedle.

Rozhodčí: Jovanetič - Jovanovič, Milovanovič (všichni Srb.). ŽK: Koukal, Frydrych, Lukeš - Čankvetadze, Mikaberidze. Diváci: 3405. První zápas: 6:0, postupuje Ostrava.

Ostrava: Baránek - Řezník, Frydrych, Neves, Koukal - Lukeš, Greguš, Wojnar (72. Hušbauer) - Fantiš (46. Zeher), Šenkeřík (58. Pilík), Vrťo. Trenér: Koubek.

WIT Georgia: Mikaberidze - Bechvaja, Lomaja, Adamadze, Majsašvili (79. Gurešidze) - Vasadze, Čankvetadze - Janelidze (75. Zakradze), Lipartija, Klimiašvili - Kvaratschelja (63. Chimakadze). Trenér: Kočlašvili.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít