EL: Besiktas přešel přes Liverpool do osmifinále, končí i Tottenham

Fotbalisté Liverpoolu neudrželi na hřišti Besiktase vedení 1:0 z prvního duelu 2. kola Evropské ligy a po penaltovém rozstřelu se z postupu do osmifinále raduje celek z Istanbulu. Po porážce 0:2 na půdě Fiorentiny končí také Tottenham, naopak mezi šestnáctku nejlepších postoupil obhájce titulu ze Sevilly.

Fotbalisté Besiktase vyřadili z Evropské ligy Liverpoolu a zahrají si osmifinále | Zdroj: Reuters

Liverpool dělilo od postupu osmnáct minut, pak ale gólmana Mignoleta překonal Arslan, který smazal jednogólovou ztrátu istanbulského klubu z úvodního utkání.

V závěru mohl přidat druhý gól Ba, jenže trefil jen břevno a zápas dospěl až do pokutových kopů. V nich rozhodla poslední pátá série. Zatímco Arslan proměnil, liverpoolský Lovren vůbec netrefil branku.

Ze hry venku je také Tottenham, který po domácí remíze 1:1 na půdě Fiorentiny prohrál. „Violu“ poslal do vedení v 54. minutě Gomez a na konečných 2:0 upravil Salah, který ve Fiorentině hostuje z Chelsea.

Kanonýr Lukaku znovu řádil

Jediným anglickým týmem v osmifinále tak bude Everton, který si i v odvetě poradil s Young Boys Bern. Stejně jako v úvodním klání zazářil zejména útočník Lukaku, který dvěma góly dovedl svůj tým k výhře 3:1.

Druhému přemožiteli pražské Sparty ve skupině Neapoli se dařilo mnohem lépe. Po výhře 4:0 v Trabzonsporu uspěl italský klub také v domácí odvetě. Hubenou výhru zařídil v prvním poločase De Guzman.

Obhájce titulu ze Sevilly přijel do Mönchengladbachu s vědomím, že doma vyhrál 1:0. Na půdě německého celku sice dvakrát ztratil vedení, ale o výhře španělského klubu 3:2 rozhodl jedenáct minut před koncem svou druhou trefou Vitolo. V té době hráli domácí už v deseti po vyloučení Xhaky.

Na výhře Sevilly se dvěma góly podílel Vitolo | Foto: Reuters

Mezi šestnáctku nejlepších prošly oba ruské kluby. Dynamo Moskva po úvodní bezbrankové remíze doma s Anderlechtem prohrávalo, ale po změně stran třemi góly skóre otočilo. Petrohrad si přivezl z Eindhovenu výhru 1:0 a nezaváhal ani v odvetě. Na výhře 3:0 se dvěma brankami podílel Rondon.

Vyřazení ze soutěže odvrátilo kyjevské Dynamo. V úvodním klání na půdě Guingampu prohrálo 1:2, když dohrávalo v devíti hráčích. Doma ale ukrajinský celek vyhrál 3:1, postupovou brankou zařídil čtvrt hodiny před koncem z penalty Gusev.

Odvetné zápasy 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Dynamo Moskva - Anderlecht 3:1 (0:1)
Branky: 47. Kozlov, 64. Jusupov, 90.+5 Kurányi - 29. Mitrovič. První zápas: 0:0, postoupilo Dynamo.

Zenit Petrohrad - PSV Eindhoven 3:0 (1:0)
Branky: 29. a 67. Rondón, 48. Hulk. První zápas: 1:0, postoupil Zenit.

Fiorentina - Tottenham 2:0 (0:0)
Branky: 54. Gómez, 71. Salah. První zápas: 1:1, postoupila Fiorentina.

Inter Milán - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 88. Guarín. ČK: 37. Van Dijk (Celtic). První zápas: 3:3, postoupil Inter.

Dynamo Kyjev - Guingamp 3:1 (1:0)
Branky: 31. Teodorczyk, 46. Bujalskyj, 75. Gusev z pen. - 66. Mandanne. První zápas: 1:2, postoupilo Dynamo.

Salcburk - Villarreal 1:3 (1:1)
Branky: 18. Djuricin - 33. a 76. Vietto, 79. Dos Santos. První zápas: 1:2, postoupil Villarreal.

Legia Varšava - Ajax Amsterdam 0:3 (0:3)
Branky: 11. a 43. Milik, 13. Viergever. První zápas: 0:1, postoupil Ajax.

Mönchengladbach - Sevilla 2:3 (2:2)
Branky: 19. Xhaka, 29. Hazard - 26. a 79. Vitolo, 8. vlastní Stranzl. ČK: 69. Xhaka (Mönchengladbach). První zápas: 0:1, postoupila Sevilla.

Besiktas - Liverpool 1:0 po prodl. (1:0, 0:0), pen. 5:4
Branka: 72. Arslan. První zápas: 0:1, postoupil Besiktas.

Everton - Young Boys Bern 3:1 (3:1)
Branky: 25. z pen. a 30. Lukaku, 42. Mirallas - 13. Sanogo Junior. První zápas: 4:1, postoupil Everton.

Bilbao - FC Turín 2:3 (1:2)
Branky: 44. Iraola, 61. De Marcos - 16. Quagliarella z pen., 45.+3 López, 68. Darmian. První zápas: 2:2, postoupil Turín.

Sporting Lisabon - Wolfsburg 0:0
První zápas: 0:2, postoupil Wolfsburg.

Club Bruggy - Aalborg 3:0 (1:0)
Branky: 11. Vázquez, 64. Oularé, 74. Bolingoli-Mbombo. První zápas: 3:1, postoupily Bruggy.

Olympiacos Pireus - Dněpropetrovsk 2:2 (1:1)
Branky: 14. Mitroglu, 90. Domínguez z pen. - 22. Fedeckij, 90.+2 Kalinič. ČK: 52. Milivojevič (Olympiacos). První zápas: 0:2, postoupil Dněpropetrovsk.

Neapol - Trabzonspor 1:0 (1:0)
Branka: 19. De Guzmán. První zápas: 4:0, postoupila Neapol.

Feyenoord Rotterdam - AS Řím 1:2 (0:1)
Branky: 57. Manu - 45.+2 Ljajič, 60. Gervinho. ČK: 54. Te Vrede, 57. Mulder (oba Feyenoord, Mulder mimo hřiště). První zápas: 1:1, postoupilo AS Řím.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít