El Clásico pro Barcu, porazila Real 3:1

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 216. El Clásiku nad Realem Madrid 3:1. Královský klub se sice dostal rekordně rychlým gólem do vedení, hosté ale zápas zvrátili.

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona

Světová fotbalová hvězda Lionel Messi z Argentiny hraje v dresu FC Barcelona | Foto: FC Barcelona

Vůbec nejrychlejší gól El Clasica v historii dostal Real do vedení. Po rozehrávce ve středovém kruhu se dostal míč k brankáři hostí Valdesovi, ten špatně rozehrál a po střele a sérii odrazů dorazil míč do sítě holení Karim Benzema. To vše ve 24. sekundě zápasu.

Barcelona ve třicáté minutě vyrovnala, když se k míči dostal Messi, v neuvěřitelné rychlosti nejenže obešel dva hráče, ale ještě přihrál přesně do uličky Alexisovi Sánchézovi, který křížnou ranou propálil Cassilliase.

Krátce nato dostal Messi od rozhodčího žlutou kartu netradičně za řeči a ještě před poločasem mohl být podle nestálého metru rozhodčího vyloučen za faul na pronikajícího Diarru. Když druhou žlutou nedostal, vyskočil Mourinho z lavičky, zatleskal rozhodčímu a nabádal tribuny, aby dostali hlavního rozhodčího pod ještě větší tlak.

Ve druhé půli se Barcelona dostala se štěstím do vedení, z 25 metrů napálil míč Xavi, trefil před sebou stojícího Marcela, od kterého míč nezapadl k pravé tyči, kam se vrhl Cassillias, ale pomalu doskákal odrazem o levou tyč do sítě.

Real se dostával do šancí, velkou měl Cristiano ronaldo, který z prostoru penalty netrefil hlavičku do brány. Naopak hned z protiútoku se prosadil Fabregas, který přesně hlavičkoval střílený centr Daniho Alvése.

Real Madrid - FC Barcelona 1:3 (1:1)
(1. Benzema - 30. Sánchez, 52. Marcelo vlastní, 66. Fabregas)

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít