El Clásico rozhodl Cristiano Ronaldo, Real i v deseti porazil Barcelonu 2:1

Tradiční utkání měla dnes na programu španělská fotbalová liga. Vedoucí tým soutěže FC Barcelona přivítala na svém stadionu dlouholetého rivala Real Madrid. Od 83. minuty hrál Real v deseti, přesto o dvě minuty později rozhodl zápas ve prospěch "Bílého baletu" Ronaldo.

Cristiano Ronaldo (v bílém) střílí gól do sítě Barcelony

Cristiano Ronaldo (v bílém) střílí gól do sítě Barcelony | Zdroj: Reuters

V prvním poločase předváděla obě mužstva svůj typický fotbal. Barcelona se snažila kombinovat pomocí krátkých přihrávek a její držení míče bylo kolem sedmdesáti procent. Real se spoléhal na bleskový přechod do útoku.

Nicméně ze hry měli více barcelonští hráči. V dobrých pozicích mohli skórovat Messi, Neymar i Rakitič. Ale nikdo z nich nedokázal překonat jistého Keylora Navase. Na druhé straně byl asi nejaktivnějším hráčem Welšan Gareth Bale.

Po změně stran mohl jako první udeřit Lionel Messi. Jeho přízemní střelu ale vychytal gólman Realu. O chvíli později se ale již mohli hráči Barcelony radovat. Gerard Piqué si naskočil na Rakitičův rohový kop a poslal domácí do vedení.

Real si schoval odpověď na 62. minutu. Karim Benzema se nejlépe ze všech zorientoval ve vápně a srovnal na 1:1.

V 83. minutě viděl druhou žlutou kartu Sergio Ramos a bylo nasnadě, že Barcelona se pustí do útoku a bude se snažit zlomit utkání na svou stranu. Katalánský klub ale perfektně zaskočil Gareth Bale, kterýž poslal ideální centr do pokutového území, kde rozhodl o vítězství Realu Cristiano Ronaldo.

Madridský velkoklub porazil Barcelonu, ale na čelo soutěže stále ztrácí propastných 7 bodů.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít