EL: Fotbalisté Plzně remizovali s Besiktasem, Ostrava a Jablonec úvodní duely prohrály

Fotbalisté Plzně remizovali v úvodním duelu třetího předkola Evropské ligy na pražské Letné s Besiktasem Istanbul 1:1. Viktoria byla v prvním poločase jednoznačně lepší a díky gólu Limberského vedla, soupeř vyrovnal krátce před přestávkou z penalty. Baník Ostrava první duel v běloruském Mogilevu prohrál, když podlehl tamnímu Dněpru 0:1. Stejně dopadl i Jablonec, který prohrál 0:1 na Kypru s Apoelem Nikósie. Odvety se hrají za týden v Istanbulu, Ostravě a Jablonci.

UEFA Evropská liga

UEFA Evropská liga | Foto: UEFA

Hra Baníku byla nervózní a plná nepřesností a domácí toho dokázali využít. Vrcholem snahy Baníku byla Bolfova hlavička z 57. minuty, která skončila v náruči brankáře Kopancova. Mogilev byl v nepříliš pohledném utkání nebezpečnější a v 63. minutě byli za svou aktivitu odměněni gólem. Míč po rohovém kopu propadl k Zenkovičovi, který střelou zblízka rozhodl.

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s trenérem Baníku Miroslavem Koubkem v Mogilovu

"Soupeř byl agresivní, rychlý a kvalitní. My jsme neměli svůj nejlepší den, nebyl jsem spokojený s přechodovou fází. Bylo tam hodně nepřesných přihrávek, rozdaných míčů soupeři. Celková kvalita naší hry nebyla na takové úrovni, abychom dali gól," zhodnotil výkon Baníku jeho trenér Miroslav Koubek.

Dněpr Mogilev - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 63. Zenkovič. Rozhodčí: Malek - Myrmus, Wierzbowski (všichni Pol.). ŽK: Neves, Marek (oba Ostrava). Diváci: 6000

Mogilev: Kopancov - Kapov, Gončar, Ževnerov, Obrazov - Turlin (71. Kozlov), Karpovič, Byčenok (89. Raspopov), Těreščenko (78. Černych) - Zenkovič, Jurčenko. Trenér: Skorobogatko

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Frejlach (75. Hušbauer) - Pilík (46. Šenkeřík), Varadi, Zeher (69. Šmejkal). Trenér: Koubek

Fotbalisté Jablonce ustáli počáteční nápor Apoelu a domácí hráče pustili prakticky do jediné šance. Proti střele Marcinha ale skvěle zakročit brankář Michal Špit. Deset minut po přestávce nepokryli Severočeši právě Marcinha a jeho přihrávku proměnil Solari ve vedoucí gól. Kyperský tým se poté dostával do dalších šancí, na brankáře Špita už ale nikdo z domácích hráčů nevyzrál. Jablonec byl ve druhém poločase neškodný a do odvety si tak veze jednogólové manko.

Apoel Nikósie - FK Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 55. Solari. Rozhodčí: Evans - Thomas, Fisher (všichni Wales). ŽK: Pinto - Eliáš, Loučka, Krajčík. Diváci: 21.000

Apoel: Chiotis - Solomou, Jorge, Grnčarov, Boaventura - Pinto, Charalambides (77. Tričkovski), Broerse (77. Satsias), Manduca - Marcinho - Solari (90. Alexandru). Trenér: Jovanovič

Jablonec: Špit - Krajčík, Pavlík, Drsek (47. Huber), Jablonský - Vošahlík (65. Haurdič), Jarolím, Loučka, Eliáš, Kovařík (82. Piták) - Lafata. Trenér: Komňacký

Plzeň vstoupila do prvního utkání v evropských pohárech po 39 letech výborně a favorizovaný Besiktas v prvním poločase jednoznačně přehrávala. Z pěti velkých šanci se ale prosadil pouze David Limberský ve 28. minutě. Besiktas vyrovnal se sporné penalty, kdy souboj Rajtorala s posilou z Interu Milán Quaresmou vyhodnotil španělský rozhodčí Gomez jako faul. Pokutový kop proměnil ve 44. minutě s přehledem Delgado. Druhý poločas už byl v režii tureckého týmu, Necip ani Hilbert ale své šance neproměnili. Plzeň tak za týden pocestuje na horkou půdu do Istanbulu s remízou 1:1.

Zápas Viktoria Plzeň-Besiktas Istanbul očima Michala Jurmana

Viktoria Plzeň - Besiktas Istanbul 1:1 (1:1)

Branky: 28. Limberský - 44. Delgado z pen. Rozhodčí: Gomez - Galindo, Martinez (všichni Šp.). ŽK: Rajtoral - Sivok, Delgado, Necip. Diváci: 5875

Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela (90. Hájovský), Horváth, Rada, Kolář (67. Střihavka), Jiráček (86. Hruška) - Rezek. Trenér: Vrba

Besiktas: Hakan - Erhan, Sivok, T. Ibrahim, Ü. Ibrahim - Hilbert (67. Tabata), Ernst, Delgado, Quaresma - Mert (77. da Silva), Nihat (46. Necip). Trenér: Schuster

Alena Benešová, Jan Kaliba, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít