EL: Neapol vyhrála v Trabzonsporu, Everton deklasoval Bern

Do vyřazovací části vstoupila prvními zápasy Evropská liga. Soupeřům Sparty v základní skupině se dařilo rozdílně. Zatímco Neapol potvrdila roli favorita na hřišti tureckého Trabzonsporu, Young Boys Bern inkasoval na domácím hřišti debakl od anglického Evertonu.

Brazilský útočník Hulk stříli vítězný gól Petrohradu na hřišti PSV

Brazilský útočník Hulk stříli vítězný gól Petrohradu na hřišti PSV | Zdroj: Reuters

Švýcarský tým přitom šel brzy do vedení, ale už po prvním poločasu prohrával 1:3. Po změně stran Everton ještě zvýšil vedení, ale pak byl vyloučený hostující obránce Stones a Bern mohl snížit z pokutového kopu.

Penalty ale Hoarau neproměnil a další gól už v utkání nepadl. Bern tak pojede k odvetě s tříbrankovým mankem.

Neapol rozhodla o svém vítězství v prvních třiceti minutách, kdy vstřelila tři branky. Postupně se prosadili Henrique, Higuain a Gabbiadini. Ve druhém poločase nejdřív neproměnil pokutový kop Mertens a v nastaveném čase stanovil konečný výsledek Zapata.

Překvapení se zrodilo v Eindhovenu, kde domácí PSV nestačil na ruský Zenit Petrohrad. Jediný gól utkání vstřelila největší hvězda ruského mužstva brazilský útočník Hulk. Roli favorita naopak potvrdil německý Wolfsburg, který dvěma góly kanonýra Dosta přehrál portugalský Sporting.

Cenné dvougólové vítězství si z dánského Aalborgu vezou belgické Bruggy a stejný náskok bude na hřišti řeckého Olympiakosu hájit ukrajinský Dněpr Dněpropetrovsk.

Domácí hřiště nepřineslo vítězství ani jednomu italskému týmu. AS Řím pouze remizoval s nizozemským Feyenoordem a FC Turín se rozešel smírně se španělským Athleticem Bilbao.

Kanonýr Evertonu Lukaku se raduje z gólu na hřišti Young Boys Bern | Foto: Reuters

Úvodní zápasy 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Young Boys Bern - Everton 1:4 (1:3)
Branky: 10. Hoarau - 24., 39. a 58. Lukaku, 28. Coleman. ČK: 63. Stones (Everton).
FC Turín - Bilbao 2:2 (2:1)
Branky: 18. a 42. López - 9. Williams, 73. Gurpegi.
Wolfsburg - Sporting Lisabon 2:0 (0:0)
Branky: 46. a 63. Dost.
Dněpropetrovsk - Olympiacos Pireus 2:0 (0:0)
Branky: 50. Kankava, 54. Rotan.
Trabzonspor - Neapol 0:4 (0:3)
Branky: 6. Henrique, 20. Higuaín, 27. Gabbiadini, 90.+2 Zapata.