EL: Ostrava končí, stop jí vystavil Mogilev

Fotbalisté Baníku Ostrava si play-off Evropské ligy nezahrají. Po úvodní porážce v běloruském Mogilevu 0:1 totiž prohráli se svým soupeřem i v domácí odvetě 3. předkola - tentokrát 1:2.

Ostravský kapitán Lukeš (vpravo) se snaží získat míč před hráči Mogileva

Ostravský kapitán Lukeš (vpravo) se snaží získat míč před hráči Mogileva | Zdroj: ČTK

Baník Ostrava - Dněpr Mogilev 1:2 (1:1)

Baník nastoupil do odvety s ofenzivním rozestavením 4-3-3, samotný úvod zápasu ale herně patřil běloruskému soupeři. Naštěstí pro ostravský tým bez větších šancí. Domácí se dostávali do tempa pomaleji, zhruba po čtvrthodině duelu ovšem začali být nebezpeční.

Nejprve těsně minul Varadi a poté dvakrát nadějně vystřelil Frejlach. S první ranou si však poradil s námahou gólman Kopancov a druhá skončila na tyči. Ta běloruskému brankáři nepomohla v utkání zdaleka naposledy.

Nepříjemný okamžik přišel pro Ostravu ve 24. minutě. Po centru ze strany do domácího pokutového území se Neuwirth s Varadim tak vehementně přetahovali se svými protivníky, až rozhodčí Trattu odpískal pokutový kop, který s přehledem proměnil Jurčenko.

Baník se ale nepoložil a téměř vzápětí dokázal vyrovnat. Řezník si za vápnem našel odražený míč a napálil ho do sítě. Brankář Kopancov viděl přes obránce jeho pokus až na poslední chvíli a už nedokázal zareagovat.

Do konce poločasu si vypracovali domácí ještě další příležitosti. Frejlach už podruhé nastřelil tyč, další nadějné pokusy šly mimo branku nebo si s nimi poradil běloruský gólman.

Marná snaha o gól

Druhá půle nabídla mnohem vyrovnanější podívanou. Hra se přelévala ze strany na stranu, do větších šancí se ale mužstva nedostávala. Faktické rozhodnutí o postupujícím týmu tak přinesla 70. minuta.

Mogilev podnikl rychlý protiútok, při kterém se Jurčenko dostal až do vápna, kde ideální přihrávkou mezi ostravskými obránci našel nabíhajícího Zenkoviče a ten se zblízka nemýlil.

Když poté Frejlach potřetí v utkání trefil brankovou konstrukci, tentokrát břevno, bylo o osudu duelu rozhodnuto. Baník tak prohrál i odvetě a loučí se Evropskou ligou ve 3. předkole.

Branky: 26. Řezník - 24. Jurčenko z pen., 70. Zenkovič. Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Gregoriades (všichni Kypr). ŽK: Varadi, Hušbauer, Bolf, Neves - Kapov, Jurčenko, Černych. Diváci: 4812. První zápas: 0:1, postupuje Mogilev.

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf (83. Greguš), Neves - Hušbauer (67. Pilík), Marek, Frejlach - Lukeš, Varadi, Šmejkal (56. Šenkeřík). Trenér: Koubek.
Mogilev: Kopancov - Kapov, Gončar, Ževněrov, Obrazov - Byčenok (82. Turlin), Karpovič, Šunejko (89. Raspopov), Těreščenko (85. Černych) - Jurčenko, Zenkovič. Trenér: Skorobogatko.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít