Euro 2020 zná své pořadatele. Finále se bude hrát v Londýně

Fotbalové mistrovství Evropy v roce 2020 budou pořádat Baku, Mnichov, Řím, Petrohrad, Kodaň, Dublin, Budapešť, Brusel, Amsterdam, Bukurešť, Bilbao, Glasgow a Londýn, ve kterém se odehraje finále turnaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident UEFA Michel Platini ukazuje jméno Dublinu, jednoho z pořadatelů z mistrovství Evropy 2020 | Zdroj: Reuters

UEFA o pořádání evropského mistrovství rozhodovala mezi 19 kandidáty. Do výběru se nakonec nedostaly Minsk, Sofie, Jeruzelém, Skopje, Stockholm a Cardiff.

Turnaj vyvrcholí v Londýně. Na stadion Wembley zavítají finalisté a taky semifinalisté šampionátu.

Čtvrtfinále se odehrají v Baku, Řimě, Petrohradu a Mnichově, který soupeřil s Londýnem o závěrečné zápasy mistrovství. Zbylé státy budou hostit osmifinálové duely, ve všech městech až na Londýn se navíc budou hrát také tři duely základních skupin.

Zájem o premiérový formát evropského šampionátu měla i Fotbalová asociace ČR. S vedením Prahy se ale nedohodla na garanční smlouvě a do 25. dubna nestihla zajistit potřebné podklady pro kandidaturu.

Fotbalové mistrovství Evropy 2020 - třináct spolupořadatelských měst | Zdroj: ČTK

Na stadiónu ve Wembley se odehrají olympijské fotbalové zápasy | Foto: licence Creative Commons Atribution-NonCommecial-NoDerivs 2.0 Generic, Wonker

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme