Eurodeník - 18. díl: Brankáře Llorise objevili v šesti letech na škvárovém hřišti

Na fotbalovém Euru ve Francii se dnes hraje takříkajíc předčasné finále. Domácí tým nastoupí proti mistrům světa z Německa. Klíčovou postavou zápasu bude francouzský brankář Hugo Lloris, na kterého mužstvo pořadatelské země spoléhá. Náš zpravodaj Jan Šmíd se ve svém Eurodeníku vypravil do Cimiez v severní čtvrti Nice. Žije tam muž, který kdysi francouzského gólmana objevil pro velký fotbal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský brankář Hugo Lloris

Francouzský brankář Hugo Lloris | Zdroj: Reuters

Hugo Lloris, francouzský reprezentační brankář, mluví o tom, že každý hráč sní o zápase, jaký dnes večer čeká Francii. O zápase, kdy jde o všechno, kdy je soupeř nesmírně těžký, ale všichni jsou připraveni.

Zpravodaj Jan Šmíd stojí za stadionem spolu s Regisem Brunetonem, což je vůbec první trenér Hugo Llorise. Nachází se vedle hrozného škvárového hřiště, kde právě Lloris jako mladý kluk začínal.

Regis si pamatuje úplně přesně na chvíli, kdy viděl poprvé tehdy šestiletého kluka. Přišel prý s velkými rukavicemi a že bude chytat.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Bylo neuvěřitelné, kolik měl talentu. Vrhal se po míči, vykrýval úhly a hlavně sebou mlátil na pískovém hřišti,“ říkal Regis Bruneton

Bylo neuvěřitelné, kolik měl talentu. Vrhal se po míči, vykrýval úhly a hlavně sebou mlátil na pískovém hřišti, které je skoro jako beton, žádná tráva či umělá tráva, vzpomíná Regis.

V deset hodin dopoledne je třicet stupňů a Jan Šmíd si představuje, jak tu malý kluk padá v prachu ze strany na stranu. Regis vzpomíná, jak se Llorisovi jednoho dne změnil život.

Hráli proti hlavnímu týmu Nice, obyčejně dostali tak šest gólů, ale díky Lorisovi to bylo 1:1. Malý kluk zabránil snad deseti gólům, trenér Nice, bývalý aktivní fotbalista ho chtěl okamžitě. Bylo mu jasné, že má před sebou budoucí hvězdu.

Regis Bruneton odehrál více než dvě stovky ligových zápasů, za Marseille, Toulouse a Nice, ale v současnosti je znám hlavně jako někdo, kdo objevil Huga Llorise.

Je s ním pořád v kontaktu a s dojetím vzpomíná jak tento brankář, chytající dnes v anglickém Tottenhamu, nikdy nezapomněl na své první fotbalové krůčky.

Díky němu, říká Regis, jsme tu postavili hřiště s umělou trávou, pro všechny kluky jsme koupili vybavení, dresy, kopačky, a Hugo nás také ujistil, že kdybychom něco potřebovali, ať mu dáme vědět.

Na otevření hřiště přijel sám osobně, vzpomíná Regis na fotbalové začátky hráče, který má dnes v semifinále Eura proti Německu těžký úkol, když nedostane gól, mohou hrát Francouzi finále.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme