Eurodeník - 5. díl: Fotbalisté se postarali o dokonalý zvrat, fanoušci jim pak odpustili mdlý výkon

Čeští fotbalisté na Euru ve Francii stále žijí. Poslední čtvrthodina zápasu s Chorvatskem napravila dojem z utkání a vrátila českou reprezentaci znovu do hry. Navzdory pětasedmdesáti minutám nezáživného výkonu stačil závěr a fanoušci byli téměř nadšeni. Platí to i pro malé fotbalistky ze základní školy z Týna nad Vltavou, které dokázaly utkání i odborně zhodnotit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Škoda po své první brance na Euru

Milan Škoda po své první brance na Euru | Zdroj: Reuters

„Řekla bych, že bychom měli zlepšit útok po lajnách, protože to jim moc nejde. Ty centry jsou celkem dobré,“ zhodnotila zápas kapitánka malých fotbalistek ze základní školy z Týna nad Vltavou.

„Kdybych byla trenér, vystřídala bych Tomáše Rosického, protože nepředvedl výkon, jaký má v reprezentaci být,“ dodala. Dívky se pak dohadovaly, kdo byl nejlepším hráčem. Nakonec se shodly na tom, že to byl Tomáš Necid.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dokonalý zvrat se postarali čeští fotbalisté na Euru, k velkému nadšení českých fanoušků, kteří jim po zápase odpustili mdlý výkon. Natáčel s nimi Jan Šmíd

Jejich učitel Robert Soukup vysvětlil, že mladé fotbalistky dostaly výlet na Euro za vítězství v minikopané.

„Bylo to v Poháru ministryně školství, který se hrál před třemi týdny v Teplicích. Dostaly to jako cenu za vítězství. Je to vlastně třídenní pobyt, ubytování je v Lyonu. Ve čtvrtek jsme přiletěli,“ upřesnil a dodal, že to byl pro dívky úžasný zážitek. „Něco takového v životě už asi znovu nezažijí.“

Nadšení odcházeli ze zápasu i další čeští fanoušci. Byli spokojeni s tím, že čeští fotbalisté konečně ukázali, že umí hrát fotbal a měli také jasno v tom, co přineslo ten zvrat.

„Podle mě hodně pomohlo oživení hry Milanem Škodou. Je agresivní a vážil si toho, že jde na hřiště. Prostě udělal oba góly. On byl ten prvek, který změnil styl naší hry nahoře,“ řekl při odchodu ze stadionu jeden z českých fanoušků.

Byl mezi nimi také herec a zpěvák Vojtěch Dyk, kterého zápas také trochu rozrušil. „Ten zvrat byl samozřejmě famózní. Posledních 20 minut to bylo, jako když se koukáte na nějaký fakt dobrý thriller. A to, že jsme dali dva góly, je taky obrovská vzpruha,“ popsal své pocity.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme