Europol odhalil v Evropě rozsáhlé sázení na fotbalové zápasy

V Evropě bylo za poslední rok a půl podle Europolu nejméně 380 fotbalových zápasů, které někdo ovlivnil. A to včetně utkání Ligy mistrů nebo kvalifikačních duelů o světový šampionát. Vyplývá to z rozsáhlého vyšetřování Evropské policejní agentury.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chelsea a Nordsjælland v utkání Ligy Mistrů | Zdroj: ČTK

Velmi pravděpodobně nejvíc stojí za korupcí sázkařský syndikát z Asie. Zatím Europol odhalil v 15 zemích více 400 osob zapojených do uplácení. O případ by se měl za Fotbalovou asociaci České republiky zajímat podle předsedy Miroslava Pelty bezpečnostní manažer Martin Synecký.

„Je tu jako office, který to má na starosti a komunikuje s UEFA, co se těchto sázek týče. Jako národní svaz určitě dostaneme nějaké další informace, takže teď je nějaká reakce předčasná,“ řekl Pelta.

„S ohledem na to, že nemáme žádné relevantní informace, které by mohly potvrdit nebo vyvrátit, že se to týká i České republiky, zatím zprávu Europolu komentovat nebudeme. S Europolem i Interpolem spolupracujeme stejně jako s UEFA, fotbalová asociace je jedinou asociací v celé České republice, která si fotbal hlídá prostřednictvím sportradaru. Věříme, že pokud se tam něco vyskytne, budou to už známé případy, které byly předány policii České republiky,“ zmínil Synecký.

Podle šéfa Europolu Roba Wainrighta byla mezi ovlivněnými zápasy i utkání Ligy mistrů a kvalifikace o postup na mistrovství světa a Evropy.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme