Evropská liga je nečekaně blízko. Liberec porazil Udinese Calcio 3:1

Fotbalisté Liberce mají reálnou naději na postup do základní skupiny Evropské ligy. V úvodním utkání 4. předkola zvítězili v Terstu nad domácím Udinese Calcio 2:1. Jablonec naopak bude v Seville dohánět jednobrankové manko, Severočeši doma s Betisem prohráli 1:2.

Sergej Rybalka slaví gól do sítě Udinese

Sergej Rybalka slaví gól do sítě Udinese | Zdroj: ČTK

Italský tým vstupoval do duelu jako a favorit a tomu od prvních minut odpovídala i hra na hřišti.

Nejprve se krásným pokusem z dálky uvedl Muriel, jehož střela zatřásla břevnem Kovářovi branky. Kanonýr Di Natale pak z přímého kopu těsně minul libereckou branku.

Útočníci Udinese sice pokračovali v střelecké aktivitě, byli to ale hráči Slovanu, kteří se radovali z překvapivé branky. Sergej Rybalka se v 17. minutě opřel do míče pětadvacet metrů od italské branky a proti jeho střele do pravého horního rohu neměl gólman Kelava šanci.

Jablonec spálil obrovské šance, po výhře 2:1 tak k postupu míří Betis

Italský celek stále pokračoval v tlaku a v 35. minutě se radoval z vyrovnání. Aktivní Di Natale hezkým pasem našel Gabriela Silvu. Brazilský útočník v krkolomné pozici Kováře zblízka překonal.

Pokračující převahu domácího týmu narušill v úvodu druhého poločasu Dzon Delarge. Rychlý křídelník si naběhnul na ideální přihrávku Kušníra a Liberec se mohl radovat z vedení.

Následující úsek hry znamenal pro bojovné hráče Slovanu jasný úkol – přežít tlak Italů, a to se dařilo. Obrovské šance totiž neproměnili Lazzari, Di Natale ani Basta. Naopak to byli znovu Severočeši, kdo se mohl radovatl ze vstřeleného gólu.

Ondřej Kušnír napodobil spoluhráče Rybalku a krásnou dalekonosnou střelou poslal míč pod břevno Kelavovy branky.

Obětaví hosté výsledek už výsledek ubránili a do odvety jdou s překvapujícím, ale nadějným skóre 3:1.

Udinese Calcio - Slovan Liberec 1:3 (1:1)

Branky:
35. Gabriel - 16. Rybalka, 50. Delarge, 83. Kušnír. Rozhodčí: Hagen - Nebben, Lundberg (všichni Nor.). ŽK: Domizzi - Delarge, Kušnír.