Evropská liga: Juventus selhal ve Fulhamu. Hamburk slaví postup

Osmifinále Evropské ligy přineslo velké překvapení na úkor favorita na celkové vítězství Juventusu Turín. Italský tým se totiž po prohře 1:4 na hřišti Fulhamu s pohárovou soutěží rozloučil. Zajímavý souboj byl k vidění v Brémách, kde Werder remizoval s Valencií 4:4, Španělům však tento výsledek po domácí remíze 1:1 stačil k postupu. V dalším zápase Hamburk prohrál s Anderlechtem 3:4, výhra 3:1 v prvním duelu mu ale rovněž zajistila postup.

Sebastien Pocognoli z Lutychu v souboji s Dimitrisem Salpingidisem z Panathinaikosu | Zdroj: ČTK

Juventus se na stadionu Craven Cottage dostal do vedení už ve druhé minutě, kdy se trefil francouzský reprezentant David Trezeguet. V tu chvíli vedl italský tým celkově už 4:1 a jasně mířil za postupem do čtvrtfinále Evropské ligy. Domácí fotbalisté však dokázali rychle vyrovnat, o sedm minut později se prosadil Zamora.

Ve 27. minutě přišla pro Turín velká rána, rozhodčí mu totiž vyloučil oporu obranných řad Fabia Cannavara. Na hřiště se tak dostal i Zdeněk Grygera, kterého trenér Alberto Zaccheroni po špatném výkonu proti Sieně nechal jen mezi náhradníky. Ani český obránce však nezabránil maďarskému útočníku Gerovi, který ještě před poločasem otočil skóre.

Krátce po příchodu ze šaten šel anglický tým už do dvou brankového vedení, po Diegově ruce se k exekuci pokutového kopu postavil znovu Zoltan Gera a Buffonův náhradník Chimenti inkasoval potřetí. O postupu Fulhamu se rozhodlo tři minuty před koncem zápasu, klíčový gól vstřelil Dempsey.

David Villa vstřelil hattrick

Fotbalisté Hamburku, za který odehráli celé utkání čeští fotbalisté David Rozehnal a David Jarolím, si na hřiště belgického Anderlechtu přivezli z prvního utkání nadějný výsledek 3:1. Bruselský tým však do zápasu nastoupil bojovně naladěn a v poločase vedl 2:1.

Ve druhém dějství viděly zaplněné tribuny velmi ofenzivní představení, ze kterého vzešly další čtyři góly. Anderlecht, i s Ondřejem Mazuchem v sestavě, nakonec vyhrál 4:3, z postupu se ovšem díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře radoval německý tým.

Valencii chyběli v zápase s domácím Werderem Brémy hned čtyři potrestaní hráči, na její hře to však nebylo poznat. Hrdinou ofenzivního utkání se stal španělský reprezentační útočník David Villa, který si připsal hattrick. Zápas nakonec skončil divokým výsledkem 4:4 a postupem Španělů.

Šestý celek francouzské ligy Olympique Marseille se v souboji s Benfikou Lisabon ujal vedení v 70. minutě po gólu senegalského útočníka Nianga. Za pět minut však bylo vyrovnáno, trefil se hostující Maxi Pereira. A když už se schylovalo k prodloužení, rozhodl v nastaveném čase o postupu portugalského mužstva náhradník Kardec.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Olympique Marseille - Benfica Lisabon 1:2 (0:0)
Branky:
70. Niang - 75. Maxi Pereira, 90.+1 Kardec. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ČK: 90.+4 Ben Arfa (Marseille). První zápas: 1:1, postupuje Benfica.

Standard Lutych - Panathinaikos Atény 1:0 (1:0)
Branka:
45.+2 Mbokani. Rozhodčí: Rocchi (It.). První zápas: 3:1, postupuje Lutych.

Fulham - Juventus Turín 4:1 (2:1)
Branky:
39. a 49. z pen. Gera, 9. Zamora, 87. Dempsey - 2. Trezeguet. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 27. Cannavaro, 90.+2 Zebina (oba Juventus). První zápas: 1:3, postupuje Fulham.

Werder Brémy - Valencie 4:4 (1:3)
Branky:
26. Hugo Almeida, 57. Frings z pen., 62. Marin, 84. Pizarro - 3., 45. a 66. Villa, 15. Mata. Rozhodčí: Blom (Niz.). První zápas: 1:1, postupuje Valencie.

Anderlecht Brusel - Hamburk 4:3 (2:1)
Branky:
44. Lukaku, 45. Suarez z pen., 59. Biglia, 66. Boussoufa - 42. Boateng, 54. Jansen, 75. Petrič. Rozhodčí: Hauge (Nor.). První zápas: 1:3, postupuje Hamburk.

Sporting Lisabon - Atlético Madrid 2:2 (2:2)
Branky:
19. Liedson, 45.+1 Polga - 3. a 33. Agüero. Rozhodčí: Kircher (Něm.). První zápas: 0:0, postupuje Atlético.

FC Liverpool - Lille 3:0 (1:0)
Branky:
49. a 89. Torres, 9. Gerrard z pen. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas: 0:1, postupuje Liverpool.

Wolfsburg - Rubin Kazaň 2:1 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 58. Martins, 119. Gentner - 21. Kasajev. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 108. Navas (Kazaň). První zápas: 1:1, postupuje Wolfsburg.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít