Evropská liga: Liverpool zvládl odvetu s Benfikou a je v semifinále

Fotbalisté Liverpoolu zvládli čtvrtfinálovou odvetu Evropské ligy a po vítězství 4:1 nad Benfikou se radují z postupu. V další fázi se anglický tým střetne s Atlétikem Madrid, které hrálo bez branek s Valencií. Fulham porazil domácí Wolfsburg 1:0 a v semifinále vyzve Hambruk, jenž porazil venku Lutych 3:1.

Liverpoolský Lucas střílí branku Benfice Lisabon

Liverpoolský Lucas střílí branku Benfice Lisabon | Zdroj: ČTK

Liverpool, který v prvním duelu na hřišti Benfiky prohrál 1:2, se v odvetě před svými diváky dostal do vedení ve 27. minutě po hlavičce Kuyta. Do konce poločasu pak anglický tým své vedení ještě navýšil, po samostatném úniku zkušeně zakončil Lucas.

Liverpool byl lepším týmem a svoji převahu potvrdil v 59. minutě, na konci ukázkového rychlého brejku byl španělský ostrostřelec Fernando Torres.

Benfika zápas zdramatizovala v 70. minutě, autorem gólu byl Oscar Cardovo, který se dvakrát prosadil i v prvním zápase. Svěřenci Rafaela Benitéze však středeční osud Manchesteru United v Lize mistrů odmítli následovat, v 82. minutě totiž utekl obráncům Benfiky aktivní Torres a svojí druhou trefou zvýšil na 4:1. Utkání tímto výsledkem skončilo.

V dalším zápase hostující Fulham proti Wolfsburgu navázal na vítězství 2:1 z minulého týdne a už v první minutě vstřelil úvodní branku Bobby Zamora. Domácí se poté snažili o vyrovnání, hostující obrana ale všem jejím pokusům odolala.

Také Hamburk si z prvního souboje přivezl do Lutychu výhru 2:1 a ve 20. minutě se německý celek, i s Davidem Jarolímem v sestavě, dostal do vedení díky trefě Petriče. V 33. minutě však bylo vyrovnáno, za Standard se prosadil hlavou Igor De Camargo.

Fotbalisté Hamburku se radují z branky v síti Lutychu | Foto: ČTK/AP

Vzápětí ale Belgičané opět prohrávali, Mladen Petrič potvrdil střeleckou formu svým druhým zásahem. V samém závěru pak ještě zpečetil výhru Hamburku 3:1 Paolo Guerrero.

V posledním utkání hrálo Atletiko Madrid bez branek s hostující Valencií, a protože první čtvrtfinále skončilo 2:2, slaví postup tým Tomáše Ujfalušiho.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Wolfsburg - Fulham 0:1 (0:1)
Branka: 1. Zamora. Rozhodčí: Kassai (Maď.). První utkání 1:2, postoupil Fulham.

Standard Lutych - Hamburk 1:3 (1:2)
Branky: 33. De Camargo - 20. a 35. Petrič, 90.+4 Guerrero. Rozhodčí: Proenca (Port.). První zápas 1:2, postoupil Hamburk.

Atlético Madrid - Valencie 0:0
Rozhodčí: Meyer (Něm.). První zápas 2:2, postoupilo Atlético.

FC Liverpool - Benfica Lisabon 4:1 (2:0)
Branky: 59. a 82. Torres, 27. Kuijt, 34. Lucas - 70. Cardozo. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). První zápas 1:2, postoupil Liverpool.