Evropská liga: Pražská Sparta prohrála v Lyonu 1. zápas ve skupině 1:2

Letenští fotbalisté drželi po prvním poločasu v Lyonu bezbrankovou remízu, ale ve druhé půli domácí hráči zužitkovali územní převahu i gólově. V rozmezí dvou minut se trefili Gomis s Lopezem a Lyon i přes branku Krejčího už domácí vítězství nepustil a vyhrál 2:1.

Sparťanští fotbalisté vstoupili do předkola Evropské ligy  výhrou

Sparťanští fotbalisté vstoupili do předkola Evropské ligy výhrou | Zdroj: ČTK

Do první vážnější šance se dostali domácí fotbalisté už páté minutě. K míči se dostal Gomis a reprezentační útočník jen těsně minul bránu gólmana Vaclíka. Sparťané se snažili vydávat do brejků, ale mnohem nebezpečnější byl lyonský Gomis, kterého naštěstí pro hosty dvakrát v prvním poločasu vychytal skvělý brankář Vaclík.

Těsně před odchodem do šaten ještě zažil nepříjemné chvíle Daba, kterého po střetu s Kadeřábkem odnesli pořadatelé na nosítkách. Po přestávce vyběhli opět s velkým elánem na hřiště hráči domácího Lyonu.

Po několika varováních se v 60. minutě prosadil velmi aktivní Gomis. Jeho hlavičku ještě tečoval Kadeřábek. Dvě minuty poté se z bezprostřední blízkosti prosadil Lopéz a domácí vedli 2:0.

V 77. se radovali i fanoušci českého pohárového zástupce. Trefil se Krejčí a vstřelená branka ještě letenský tým povzbuudila k závěrečnému náporu. Domácí si ale vítězství vzít nenechali a vyhráli 2:1.