Evropská liga zná další tři postupující týmy do vyřazovací části

Fotbalová Evropská liga má za sebou kompletní 5. kolo základních skupin. Ve čtvrtečním programu se k už jistě postupujícím týmům Anderlechtu Brusel, Twente Enschede, Athletica Bilbao a Sportingu Lisabon připojily také Stoke City, Schalke04 a Lokomotiv Moskva.

Fotbalisté Bilbaa slaví v Evropské lize branku do sítě Slovanu Bratislava

Fotbalisté Bilbaa slaví v Evropské lize branku do sítě Slovanu Bratislava | Zdroj: ČTK

Stoke City ale muselo ve skupině E o postup bojovat do poslední chvíle zápasu s Dynamem Kyjev. Anglické mužstvo si totiž dalo v první půli vlastní gól a účast ve vyřazovací části mu zajistilo s předstihem až vyrovnání v 81. minutě, kdy se trefil Jones.

Ve skupině J rozhodlo Schalke o tom, že si zahraje i v jarní části soutěže také až ve druhé půli utkání se Steauou Bukurešť. Německý tým hrál po úvodních pětačtyřiceti minutách s rumunským celkem 1:1 a jistotu mu dala až branka Raúla z 57. minuty.

Lokomotiv Moskva potom doplnil ve skupině L jistě postupující Anderlecht Brusel, když zdolal Sturm Graz 3:1. Už dříve si účast v dalším pokračování soutěže zajistily také týmy Twente Enschede, Athletica Bilbao, které tentokrát vyhrálo nad Slovanem Bratislava 2:1, a Sportingu Lisabon.