Evropské úspěchy Sparty mě těší, říká kouč reprezentace Vrba

Není to tak dávno, co byli fotbalisti pražské Sparty v reprezentaci ohroženým druhem. Teď už zase hrají prim, po dnešní dodatečné nominaci trenéra Pavla Vrby se jejich počet v týmu na přípravné duely se Skotskem a ve Švédsku zdvojnásobil na šest. Má to logiku, právě výsledky a výkony Sparty v Evropské lize svádějí před blížícím se mistrovstvím Evropy k optimismu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba | Zdroj: ČTK

„Každý trenér má radost, když se klubům daří v evropských pohárech. Myslím, že i Michal Bílek měl radost, když se dařilo Plzni a hrála vysoko v evropských pohárech, a i já mám radost, že se Spartě daří. Každý takový zápas ty hráče posouvá výš,“ říká Pavel Vrba.

Kdysi pomáhal Bílkovi, teď zase on sám může využít Ščasného práci. Tyto své myšlenky a věty proměnil Pavel Vrba v činy tím, že po nedělním derby zaplnil tři volná místa v nominaci právě vítěznými sparťany. Ostatně pozvánku mohl předat na Letné i osobně, dostali ji univerzál Martin Frýdek, záložník Lukáš Mareček a stoper Jakub Brabec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je dobře, že se na klubové úrovni ukázalo, že můžeme konkurovat i silným mužstvům, říká kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba k úspěchům Sparty

„Je to super. Jsem rád, že nám to vychází a že jsme zvládli důležitá utkání jak v Krasnodaru, tak teďka na Laziu. Navíc jsme otočili derby a všechno vychází, jak má. Myslím, že si to všichni užívají,“ hlásí Jakub Brabec.

A o to smělejší dorazil 23letý obránce na pražský sraz reprezentačního A-týmu, kde je stejně jako jeho klubový spoluhráč Mareček i Brabec nováčkem.

„Ta psychika je teď dobrá a sebevědomí velké. Na druhou stranu je to ale třeba ukočírovat, aby to nepřekročilo určité meze,“ ví hráč pražské Sparty.

Pro národní tým je ale teď podstatné, že i díky tažení Sparty Evropou nemusí mít s odvahou a sebejistotou problémy. Kouči Pavlu Vrba bylo při sledování sparťanského vítězství 3:0 v Římě s Laziem dobře po těle - a nejen při něm.

Fotbalovou reprezentaci doplnili pro přípravné zápasy sparťané Brabec, Frýdek a Mareček

Číst článek

„Já mám vždycky příjemné šimrání, když má někdo úspěšnou sezonu v klubech, protože se to většinou přenáší i na národní mužstvo. To se v minulosti potvrdilo několikrát. Jsem proto rád, že se daří Daridovi i jiným hráčům. Z tohoto pohledu se pak tým bude vytvářet těsně před mistrovstvím Evropy. Je dobře, že se na klubové úrovni ukázalo, že můžeme konkurovat i velice silným mužstvům, což je základ. Uvidíme ale, jestli to dokážeme přenést i do národního mužstva,“ dodává Pavel Vrba.

Uvidíme sice až v červnu ve Francii, ale naznačíme už na streamu Český rozhlas Sport ze čtvrtečního duelu se Skoty na Letné a potom v úterý z další přípravy ve Švédsku.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme