Exhibice legend v Edenu skončila fiaskem

Měla to být show se vším všudy. Jenže fotbalová exhibice "Legendy 2011" byla spíše ostudou, a to ze dvou důvodů. Zaprvé: avizované hvězdy jakými jsou držitelé Zlatého míče Pavel Nedvěd nebo Bulhar Christo Stoičkov nakonec nepřijeli. A zadruhé: do Edenu si našlo cestu jen několik stovek diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostuda v Edenu- největší hvězdy nepřijely a na ty zbylé skoro nikdo nepřišel | Foto: Jan Kaliba

Hráči zvyklí hrát během své profesionální kariéry na vyprodaných evropských stadionech se asi divili, když vstoupili na hrací plochu a slyšeli potlesk od pár diváků, kteří, s nadsázkou řečeno, do Vršovic spíše zabloudili.

Organizátoři sice dlouhou dobu říkali, že tu budou takové hvězdy jako třeba Španěl Gaizka Mendieta, Pavel Nedvěd a další. Jenže už pár dní před uskutečněním akce vyšlo najevo, že do Prahy nepřijedou. A tak si nejspíš fanoušci fotbalu, řekli, že to tedy nemá cenu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Exhibice legend v Edenu skončila fiaskem, hvězdy nepřijely, diváci nepřišli

"I když tady nebyly největší hvězdy jako Christo Stoičkov nebo George Hagi, i ti ostatní ukázali, že mají kvalitu," říká hlavní organizátor Pavel Červený.

Když vezmeme v potaz, že stadion v Edenu bude hostit finále Superpoháru 2013, tedy zápas mezi vítězem Ligy mistrů a Evropské ligy, jedná se určitě o výborný stánek. Ale jak se říká, každá sranda něco stojí a organizovat v Edenu setkání legend už asi nebude v budoucnu na programu.

"Není to levná záležitost, přesnou částku uvádět nebudu, ale je to v řádech sta tisíců až téměř k milionu. Ale mě to neodradilo. Na příští rok jsme chtěli do Prahy přivézt starou gardu Barcelony, je to defacto téměř dohodnutý," prozradil Pavel Červený.

Drulák: Přístup některých lidí mě zklamal

Na absenci hvězd, a to i těch českých, si nestěžovali jen diváci, ale i samotní aktéři exhibice. A některé to odradilo od příštích podobných akcí.

"Jel jsem kvůli tomu z Moravy a asi jsem na takovou akci jel naposledy. Osobně mě zklamal přístup některých lidí, kteří si myslí, že jsou pupek světa a ono to tak není. Z Moravy jsem tady v podstatě sám, jedu jsem 600 kilometrů jak idiot a nemá to žádný význam," zlobil se Radek Drulák, který kvůli nedostatku hráčů musel obléci dres výběru Evropy.

Abychom ale nebyli příliš jednostranní, zaměřme se i na tu druhou stranu - tedy na diváky. Při exhibici legend samozřejmě nešlo jen o evropské hvězdy, ale i o ty české. Vidět na hřišti Antonína Panenku, Ladislava Vízka, Jana Bergra, Pavla Kuku, Vladimíra Šmicera, Martina Vaniaka, Ivana Haška a mnoho dalších stojí za to. Proč tedy nepřišli diváci?

"Fotbal moc netáhne, lidi o něj nemají zájem. Zažil jsem několik exhibičním utkání, bylo tady například národní mužstvo Brazílie, starší hráči, a skončilo to také fiaskem, lidé nepřišli. Pro nás je to škoda, ale lidi teď fotbal moc nebaví," našel možnou příčinu Antonín Panenka.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme