Exministr Řebíček bude vlastnit fotbalovou Slavii s majitelem stadionu

Fotbalová Slavia vlastnicky splyne se společností Vinet, která už vlastní stadion v Edenu. Dosavadní majitel klubu Aleš Řebíček vršovický celek neopouští, bude ho vlastnit prostřednictvím jediné firmy spolu s Vinetem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vršovické derby Bohemians - Slavia | Foto: Filip Jandourek

Toto splynutí by mělo vyřešit problémy mezi Slavií a stadionem, které vyvrcholily v květnu podáním žaloby na Slavii. Majiteli arény se nelíbilo, jakým způsobem klub platí nájemné.

„Na Slavii byla v podstatě podána žaloba kvůli neplatnosti nájemní smlouvy. Hrozilo riziko, že se jednoho probudíme a zjistíme, že nemáme kde hrát. Ukázalo se, že jedinou možnou cestou, jak problém do budoucna uvést na pravou míru, je splynutí obou společností do jedné společnosti,“ objasnil tiskový mluvčí Slavie Jiří Vrba.

Navíc potvrdil, že Aleš Řebíček zůstává částečným majitelem Slavie i stadionu.

Někdejší ministr dopravy koupil Slavii v létě 2011, tedy v době, kdy byl klub ve velké finanční krizi a hrozila mu ztráta licence. O její další prodej už podle zákulisních informací usiloval delší dobu.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme