Exodus českých fotbalistů do Německa pokračuje, ex-sparťana Kadlece napodobí plzeňský Darida

Postupují do Ligy mistrů, ale hrát ji budou bez svého nejlepšího fotbalisty. Reprezentační záložník Vladimír Darida za něj byl právem označovaný, ale ještě ve čtrvrtek před polednem by měl plzeňský klub oficiálně oznámit jeho přestup do německého Freiburgu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Darida | Zdroj: ČTK

Už po zápase v Mariboru, ve kterém si v noci Viktoria výhrou 1:0 pojistila postup do milionářské soutěže, viselo potvrzení téhle dlouho šeptané informace ve vzduchu.

Vladimír Darida procházel od šaten k východu ze stadionu Ljudski vrt a rozhovor neodmítl. On i přítomní čeští novináři věděli, že na téma Freiburg dojde, jen obě strany tenhle okamžik oddalovaly víceméně zdvořilostním povídáním o právě skončeném utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tanečky kolem odchodu Vladimíra Daridy

"Hodně nám pomohl rychlý gól, co jsme dali. Poté jsme zalezli, bránili v bloku a snažili se hrát na brejky. Bylo to hodně náročné na fyzičku, jelikož jsme většinu zápasu běhali bez míče. Nic lehkého to nebylo."

Odpovídal Darida a čím dál více se potutelně usmíval, jak čekal otázku, která musela padnout. A odvětil na ní to, co měl dopředu připravené a čím ctil přání klubu, aby oficiální potvrzení informace o jeho odchodu do Německa přišlo až dnes před polednem. A vlastně to vyhovovalo i jemu samotnému.

"Teď je ještě čas užít si oslavy s týmem. To ostatní přijde na řadu až později," říkal Darida a na vařené nudli se nenechal utáhnout ani otázkou, jestli bude aspoň z nostalgie zvědavý na dnešní los Ligy mistrů, kterou jeho nový klub Freiburg na rozdíl od Plzně hrát nebude.

Tohle se neochodí, mohou si říkat fotbalisté Plzně při oslavách postupu do Ligy mistrů

Číst článek

"Los mě samozřejmě zajímat bude, budu ho sledovat."

Ale ještě bedlivěji spíš páteční los Evropské ligy, které se účastní právě Freiburg. Darida, který předloňské tažení Plzně Ligou mistrů zažil coby nepříliš známý mladík a odehrál v ní 69 minut, si tedy nejprestižnější soutěž znovu nevyzkouší.

Ale s vidinou pravidelného přísunu bundesligových soupeřů ho to bude bolet možná méně než plzeňskou Viktorii jeho odchod, i když podle kouče Pavla Vrby je na něj český mistr připravený.

Viktorie by měla být na Daridův odchod připravená

"My jsme na to reagovali už v létě. Věděli jsme, že zájem o Vláďu je a že situace je neudržitelná ve smyslu, jestli to bude za tři měsíce, za půl roku, anebo za rok. Proto jsme také přivedli Tomáše Hořavu. Máme vytipované i další hráče, určitě ale nepůjdeme do nesmyslných cifer, abychom někomu zajišťovali roční rozpočet."

Nepřímo potvrzuje prodej klubového klenotu i ten, který ho pomohl uvést na fotbalové výsluní a zhodnotit ho.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme