Fabregas chce v LM konečně vystoupat s Barcou na vrchol, co na to Chelsea?

Kdybychom určovali favorita semifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Barcelonou podle toho, jak který tým prahne po tom konečně tuhle soutěž vyhrát, byla by to jasná volba. Tým z Londýna je pošesté za devět let v semifinále, ale ještě nikdy tuhle soutěž nevyhrál. To ale neznamená, že obhájci titulu z Barcelony nejsou hladoví po úspěchu. Boj proti přesycení se jim daří i díky hráčům, kteří jsou v klubu teprve krátce a Ligu mistrů ještě nevyhráli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Barcelona (ilustrační foto). | Foto: Michal Jurman

Jedním z nich je záložník Cesc Fabregas, který si respektovanou pozici v klubu, kde vyrůstal, musel vysloužit osmiletou prací ve službách londýnského Arsenalu. S ním se před šesti lety dostal až do finále Ligy mistrů, ale tam jeho tehdejší tým nestačil právě na Barcelonu. O to víc teď touží doplnit svou osobní síň slávy coby její hráč.

„Vyhrát Ligu mistrů, to je pro mě touha, která se před lety málem naplnila, ale nakonec to nevyšlo. Letos to chci rozhodně napravit. Získat tuhle trofej hned v prvním roce po příchodu do Barcelony, to by mě v téhle sezóně potěšilo ze všeho nejvíc.“

Stačí k tomu už jenom tři vydařené zápasy a kvůli prvnímu z nich přijel zpátky do Londýna, který pro Fabregase stále platí za druhý domov a zdejší prostředí je mu blízké. Ostatně svědčí o tom i to, jak rychle a přirozeně umí přepnout ze španělštiny do angličtiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Barcelony nejsou přesyceni úspěchu

„Je to lepší, než jsem čekal. V Barceloně hraju mnohem častěji, než jsem předpokládal. Přestoupil jsem, abych se dál učil, rozvíjel a zlepšoval a abych zažíval takové týdny jako je tenhle - můžeme postoupit do finále Ligy mistrů a vrátit se do hry o titul ve španělské lize. O tom jsem přesně snil a doufám, že se to všechno povede,“ nemůže si Fabregas vynachválit přesun zpátky do Katalánska.

Nepřímo z jeho transferu profituje i český fotbal, protože mnohem víc prostoru teď dostává na Fabregasově místě reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Ale i Barceloně, pro kterou je v současnosti sbírání vavřínů už vlastně rutinou, se Fabregasovo nadšení pro věc může osvědčit. A dvojnásob teď proti Chelsea, kterou z Premier League dobře zná a která si na obhájce trofeje dost věří.

„Jsme silný tým, který Barceloně pokaždé dokázal dělat potíže,“ vyjadřuje kolektivní sebevědomí záložník Frank Lampard, který tuší, že pro jeho generaci, kam spadá i Petr Čech, může být letošní ročník poslední šancí, jak pro Chelsea zakletou Ligu mistrů vyhrát. I proto, že při pohledu na tabulku anglické ligy zjistíme, že není jisté, jestli se klub ze Stamford Bridge v příští sezóně v Lize mistrů vůbec objeví.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme