FAČR chystá legislativní změny na profesionální i amatérské úrovni

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválil na svém zasedání rámcové změny v přestupním řádu, které budou mít dopad na celý český fotbal. Legislativní novinky by po dořešení dílčích podrobností měly platit od 1. července příštího roku. A témata novelizace jsou poměrně zásadní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kněžice na Nymbursku, Vesnice roku ve středních Čechách. Fotbalové hřiště

Kněžice na Nymbursku, Vesnice roku ve středních Čechách. Fotbalové hřiště | Foto: Michal Trnka

„Od 1. července budeme novelizovat přestupní řád, který bude mít velký zásah jak na profesionální fotbal, tak na amatérský fotbal,“ vysvětluje generální sekretář Fotbalové asociace České republiky Rudolf Řepka.

„V tuto chvíli jsme schválili legislativní rámec tak, aby celé fotbalové prostředí vědělo, jak změny budou vypadat. Jak konkrétní budou, se dozví později,“ nechce dopředu prozrazovat Řepka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Profesionální smlouvy budou moci nově podepisovat také kluby okresních i krajských přeborů, vysvětlil Rudolf Řepka

Normou by se tento dokument měl stát po některém z dalších zasedání – předpokládá se v březnu po dořešení konkrétních čísel. Čeho by se ale ty největší změny měly týkat, nastínil Řepka už teď.

„Je tam velmi výrazně popsán profesionální hráč a za jakých podmínek je možné podepsat profesionální smlouvu. Nově ji budou moci podepsat také kluby okresních i krajských přeborů,“ říká generální sekretář.

Novinky ale zasáhnou i malé, provinční kluby po celém Česku, které se účastní nižších soutěží organizovaných Fotbalovou asociací České republiky.

„Další záležitosti se týkají především amatérského fotbalu, kde se ruší hostování,“ říká Řepka a dodává: „Tyto změny začnou platit od 1. července, takže to je datum, kdy se všechno rozjede nanovo.“

Kromě toho vláda nad českým fotbalem odsouhlasila kandidaturu Miroslava Pelty na post místopředsedy České unie sportu. Řešila i změny v licenčním řádu klubů a program reprezentace před nadcházejícím mistrovstvím Evropy.

Konkrétní soupeři pro přípravná utkání a další podrobnosti o programu výběru trenéra Pavla Vrby jsou ale zatím ještě v jednání.

Jakub Kanta, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme